סקר שוק - בזכותה של הוירטואליזציה

יום ב', 22 באפריל 2013

אתר PCoN  בעריכת קובי שפיבק:

 מרבית המומחים יסכימו, שהווירטואליזציה מסייעת לחסוך, לגמישות, לצמיחה ולשרידות מערך  ה-IT. לאור זאת, חשוב להמשיך ולהתעדכן ולבחון כיצד החידושים והאפשרויות החדשות בתחום זה, יוכלו להביא ערך מוסף לארגון.

  לפי גרטנר, מובילת השוק בשרתים וירטואליים היא VMware, מי שהייתה חלוצה בתחום ועדיין מחזיקה בנתח העיקרי שלו. אחריהמיקרוסופטוסיטריקס, שמנסות להדביק את הקצב. שחקניות בולטות נוספות, הן רד האטואורקל. כולן מתחרות ביניהן על שיפורים, חידושים, תחומים חדשים ובעיקר - נתח שוק גדול יותר.

  למעשה הסיפור המרכזי של שוק הווירטואליזציה, הוא השינוי שמתרחש בו בהדרגה - לא עוד מונופול של ספקית יחידה, אלא שוק מתרחב ותחרותי. בנוסף, יישום הווירטואליזציה הפך שכיח מאד והוא מקיף לא רק שרתים אלא גם שורה של תחומים נוספים כמו אפליקציות ותחנות קצה. שילוב שני אלה, הוביל לכך שארגונים מרחיבים כיום את יישום הווירטואליזציה בארגון ובמקביל, בוחרים לעתים בספקים חדשים, דבר שמוביל ליצירת סביבה וירטואלית הטרוגנית. גם הקשר עם העננים מתהדק והווירטואליזציה הופכת לרכיב מרכזי לא רק בבניית העננים, אלא גם בניהולם ובשירותים שהם מציעים. לכל אלה מצטרפת מגמת ה-BYOD, שמקבלת גם היא מענה בזכות הווירטואליזציה.

  בצד היתרונות הברורים של הווירטואליזציה, אין להתעלם מהאתגרים שהיא יוצרת ובהם הרישוי המורכב, קושי באיתור ופתרון תקלות וגיבוי מורכב ושונה. חלק מהאתגרים נובעים ישירות דווקא מיתרונותיה של הווירטואליזציה, כמו ריבוי מוגזם של שרתים ווירטואליים כתוצאה מהקלות בה מוסיפים אותם והקונסולידציה שהופכת את השרתים ליעד אטרקטיבי, במיוחד לפושעי מחשוב למיניהם.

   את ההוכחה לכך שיש לאן להמשיך ולהתקדם בתחום, מספקת חברת כללהישראלית, אחת היחידות בעולם עם 100% וירטואליזציה. במקביל אליה, 92% מהמנמ"רים ציינו שבכוונתם להרחיב את וירטואליזציית השרתים בארגון, דבר שמציב את התחום בעדיפות גבוהה יותר מתחומים כמו BIואבטחת מידע (InformationWeek).

  לסיכום - למצטרפים חדשים וגם למי שכבר מיישם וירטואליזציה, כדאי להכיר את החידושים בתחום, את מגוון היישומים ואת תרומת הספקים הבולטים. כך תחשפו להזדמנויות חדשות, כדי להפיק יותר מהוירטואליזציה.