עובדים מועדפים בארגונים עתירי שירות

יום ד', 17 באוגוסט 2016

 

 

הסקר השנתי של מגזין Workforce  הבינלאומי, מדווח על שלוש מגמות בולטות בניהול מערך העובדים (WFM – Workforce Management) בארגונים עתירי שירות: חסכון בעלויות, חתירה ליעילות ארגונית ופרודוקטיביות עובדים. זו השנה הראשונה מאז נערך הסקר, בה סעיף ?איכות השירות? נדחק מחוץ לרשימה.

?מנהלים מנסים לחסוך בעלויות התפעוליות תוך מתן שירות יעיל ומהיר ללקוחותיהם. אין זה מפתיע שאוטומציה של תהליכים המיושמים במהלך הפעילות תופסים יותר ויותר מקום? אומרים עורכי הסקר ומודים עם זאת, כי ב-35% מהארגונים המגמה הזו עדיין בחיתוליה. ?במקום זאת הם עדיין מסתמכים על עבודה ידנית מתישה ועתירת ניירת בכל הקשור ניהול זמן ונוכחות, סידור עבודה וניהול היעדרויות. זאת למרות שבמהלך השנים ארגונים כאלה משקיעים אינספור שעות אדם בהזנה ידנית של נתונים למערכות השכר, הכרוכים גם בטעויות אנוש רבות. לעומתם, ארגונים שעברו למערכות המאפשרות אוטומציה של התהליכים מדווחים על חסכון בזמן וחשוב מכך, תשלום מדויק לעובד?.

על פי הסקר, ניהול אוטומטי של מערך העובדים הופך כיום לקריטי ככל שמדובר בשיפור פרודוקטיביות ויעילות, על אחת כמה וכמה בארגונים בהם מועסקים אנשים גם על בסיס שעתי.

?מערכת אוטומטית יכולה לבנות סידור עבודה הלוקח בחשבון את הכישורים של העובד, העדפות אישיות, חבות חופשה ועוד. היא מצמצמת זמני חוסר פעילות ומעלה את הפרודוקטיביות הארגונית?. אומרים עורכי הסקר ומדגישים כי ארגונים המפעילים אוטומציה של תהליכי WFMצריכים לוודא כי הם מנצלים את הפוטנציאל המערכת במלואו. כל שהארגון גדל, ממליצים עורכי הסקר כי הארגון יבדוק מול ספק המערכת האם יש צורך לעדכן את המערכות ולהוסיף רכיבים על מנת למקסם את היכולות שלה.

נושא חשוב נוסף שעולה מהסקר הוא הצורך בטכנולוגיות WFMהתומכות בתהליכים בזמן-אמת, ומאפשרים לארגונים לנהל את כח האדם בצורה מיטבית. לדוגמה, מעקב שוטף אחרי השעות הנוספות שבוצעו ע"י עובד או במחלקה, יכול לעזור בשליטה ובהגבלה של כמות השעות הנוספות ולהביא לחסכון ניכר בעלויות העבודה.

"היום, כל חברה יכולה למצוא פתרונות לניהול מערך העובדים בהתקנה מקומית או בענן, על פי צרכיה. החיסכון בעלויות העבודה, המושג בזכות האוטומציה של התהליכים, מבטיח החזר מהיר ביחס להשקעה. יתרה מזאת, המערכות מוודאות התאמה לדיני עבודה, להסכמים קיבוציים, אישיים ולמדיניות חברה ובכך מצמצמות חשיפה לסיכונים וקנסות." אומר אבנר מימון, מנכ"ל EMEAבסינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה לניהול ההון האנושי בארגון ומוסיף: "ממשקי השירות העצמי ואפליקציות בסמארטפון מאפשרים לעובדים גישה נוחה ומאובטחת למערכת לצורך דיווחי נוכחות, ביצוע משימות, בקשת ואישורי היעדרות, צפייה בסידור העבודה ועוד. אבל מעבר ליתרונות האופרטיביים של המערכות, הן גם מסייעות בשיפור שביעות רצון העובדים, כאשר לדוגמה, הם רואים שמתחשבים בהעדפותיהם ובזמינותם בעת שיבוצם למשמרות".