עובדי חברת נס התאגדו בהסתדרות

יום ה', 20 במרץ 2014

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן  הודיע למנכ"ל החברה, שחר אפעל, על התאגדות 2,700 עובדי נס טכנולוגיות בישראל וקרא לפתוח במו"מ כדי לחתום על הסכם קיבוצי

זהו צעד חשוב - לדברי ההסתדרות הכללית -  עובדי חברת נס ישראל התאגדו לאחר שיותר מ-1,000 עובדים חתמו על טפסי ההצטרפות לארגון היציג.

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, פנה לשחר אפעל, מנכ"ל נס טכנולוגיות, בקריאה לפתוח במו"מ בין הצדדים על מנת לגבש הסכמות שיעוגנו בהמשך בהסכם קיבוצי. בחברה מועסקים כ-2,700 עובדים.

נס טכנולוגיות מספקת שירותי מחשוב ופתרונות בתחום טכנולוגיות המידע(IT). בהסתדרותמציינים כי לנוכח השינויים בענף, ההנהלה יזמה צעדי התייעלות שכללו הפחתת ימי חופשהלעובדים וקיצוץ בשכר המנהלים. עוד מציינים, כי מהלך ההתארגנות של עובדי החברה החלעוד בטרם פנו אליה, כאשר האתגר היה הביזור של החברה בין מאות אתרים בארץ.

"במשך חודש וחצי חברי ועד הפעולה המשיכו, בגיבוי וסיוע מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, לקיים פעילות הסברה בשטח בקרב אלפי עובדי החברה שעובדים בשירות הלקוחות  במגוון זירות, ביניהן: משרדי ממשלה, בנקים, בתי חולים ועוד".

 

נס טכנולוגיות היא חלק מתאגיד נס טכנולוגיות העולמי, הפעיל ב-20 מדינות ומעסיקבסך הכל 7,000 עובדים בעולם. החברה מתמחה בהטמעת מערכות, אספקת שירותי פיתוח תוכנה, ייעוץ, פיתוח יישומים והפצת תוכנה, ובין היתר משרתת חברות ענק כמו חברת בדיקתהשבבים אפלייד מטיריאלס

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות,  ציין , כי "התאגדות זו היא מהלךפורץ דרך שיפתח את הדלת להתאגדויות נוספות בענף היי-טק. אני צופה שתוך זמן קצר נראה התאגדויות נוספות בענף, בדיוק כפי שזה קרה בשנתיים האחרונות בענף הסלולר, ענףהביטוח, חברות האשראי ולאחרונה גם בקרב החברות שעוסקות בהחכרת רכב. אני קורא להנהלת נס טכנולוגיות לשבת למו"מ מיידי כדי להשיג הסכמות בין הצדדים ולעגן אותן בהסכם קיבוצי".