עוד בזרם החידושים

יום א', 4 בדצמבר 2016

מגמות 2017 - המשך.

מה מתבשל לשיווק בשנת 2017. עם סיכום שנת 2016 ולקראת 2017 הבאה עלינו, עוסקת העיתונות המקצועית (וגם הפופולרית) בהצגת שורת חידושים שיזכו לשיווק מלא בשנה שלפנינו. מרביתם מתבססים ומבטאים אפליקציות שונות בתחומי היי-טק

 

·         הביקוש למערכות ראש/אוזניות חכמות לראייה וירטואלית גובר, אך הוא מלווה בבעיות לא מועטות. המערכות החדשות יקרות ומחירן מגיע למאות רבות של דולרים.
המגמה המסתמנת היא ליתר סטנדרטיזציה ובעיקר הוזלה של מערכות אלה למחיר השווה לכל נפש, מה שיאפשר גם ריבוי שימושים בהן.
חברת Sony  עם משפחות ה-PlayStation  תשווק מערכת נוחה לנשיאה עם משקל מחולק נכון על הראש במחיר של 400 דולר עם מגמת הוזלה. החברה גם משפרת את הרזולוציה של התמונה, כולל הפיקסלים בצבעים אדום, ירוק וכחול על מסך התצוגה. מערכת חיישנים במצלמת מכשיר ה-PlayStation  מכוונת את הצופה לאובייקטים בזמן אמת.

 

·         בתחרות הגוברת על לוויינים בחלל, סין מתקדמת במהירות. האסטרונאוטים שלה גיטנג הי-פנג וצ'אן דונג, שנכנסו לחלל השנה, השתלבו בחללית רחבת ידיים הכוללת אפילו שטח להתעמלות ותרגולים רפואיים שונים.
סין מפעילה את תוכנית Tiangong-2  בעצמה בתחרות מול פרויקט ISS  שהוא שותפות של 15 מדינות, כולל ארה"ב ורוסיה. המתחרות הללו פועלות עתה לבניית חללית גדולה עוד יותר.

 

·         חדשות טובות לסובלים ממחלת הסוכרת. על מנת להקל על הצורך במעקב ידני בלתי פוסק אחר רמת הסוכר בדם והתאמת הזרקת האינסולין, חברת Medtronic  מציגה עתה את MiniMed 670G  שהוא "לבלב מלאכותי" שפותח במשך שנים ואושר רק לאחרונה על ידי רשות התרופות והמזון האמריקאית. על ידי הצמדה של מדבקה קטנה עם צינורית חדירה דקיקה לגוף, היא מודדת את רמת הסוכר בדם כל 5 דקות תוך התאמת רמת האינסולין בהתאם לצורך. ניתן בקלות בכל עת לראות את רמת הסוכר בדם. 
עתה משכללים מערכת אוטומטית זו ומנהלת הפרויקט, פרנק קאופמן, אומרת כי "היא תביא הקלה רבה למיליוני חולי סוכרת".

 

·         בשעה שפיתוח ושיווק המכונית האוטונומית עושה כותרות, מפתחות חברות הציוד החקלאי את "הטרקטור הנוסע בעצמו".
Carlo Ratti  מנהל הפרויקט באוניברסיטת MIT  אומר כי "הטרקטור העצמאי יכול לחסוך בכוח אדם רב ולהגיע למקומות שקשה לחקלאי לעבד אותם. הטרקטור יוכל לבצע עבודות שונות של חריש, תיחוח וזריעה על בסיס תכנות והפעלה מרחוק ויאפשר ניצול שטחים נוספים לחקלאות".

 

·         בתים מוכנים מבית איקאה. חברת איקאה הבינלאומית המפורסמת בשיווק רהיטים להרכבה ביתית, מתחילה לשווק מחסנים ומגורים מתקפלים. החברה נענתה לפניית נציב הפליטים של האו"ם ותוך זמן קצר ארגנה ושולחת 16,000 יחידות. ניתן להרכיב ממארז כזה מחסן ואף יחידת מגורים לצרכים שונים, כולל מתקני רפואה. בגבולה של יוון עם מקדוניה, מבנים אלה מחוברים יחדיו לאחסון וטיפול בילדים.

 

·         מכות לטלוויזיה בכבלים. גוברת ותגבר התופעה של הינתקות מחברות הכבלים היקרות והתחברות לשירותי צפיה מקוונים דרך האינטרנט.

כך ניתן לצפות בסרטים ובסדרות דרך האינטרנט בצורה חוקית,  גם על המסך הגדול בסלון. בולטת בתחום זה חברת נטפליקס שהיגיעה גם לארץ ומשפרת באופן קבוע את שירותיה, כולל בשפה העברית. מחיר השירות בישראל 40 שקל לחודש. שירות נוסף הוא SmartVODהמציע צפיה חופשית בסרטים תמורת תשולם של כ-32 שקל לחודש. סלקום TVכולל את כל הערוצים הפתוחים וכן סדרות וסרטים המסופ0קים  דרך האינטרנט. המחיר נע בסביבות 99 שקל לחודש. גם שירות iTune  של אפל עשיר בסרטים אך לא בסדרות.