עוד בסדרת חידושי 2017

יום ש', 10 בדצמבר 2016

חידושים והמצאות – חלק ג

מגמות 2017 - המשך. מה מתבשל לשיווק בשנת 2017. עם סיכום שנת 2016 ולקראת 2017 הבאה עלינו, עוסקת העיתונות המקצועית (וגם הפופולרית) בהצגת שורת חידושים שיזכו לשיווק מלא בשנה שלפנינו. מרביתם מתבססים ומבטאים אפליקציות שונות בתחומי היי-טק/

*   אזניות חכמות – חברת אפל מוכרת בחדשנות שהיא מביאה לשוק מדי פעם. משירות מוסיקה דיגיטלי ועד כל נושא הפעלת מסכים במגע. לכן כאשר הודיעה החברה על השינויים במערך האזניות במכשירי אייפון 7 שבהם לא יהיה שקע לאזניות (מה שהיה סטנדרט בעבר), היא מציעה עתה במקומו אלטרנטיבה אלחוטית, כאשר מכשירי AirPod(ומכשירים נוספים) מצוידים במיקרופון המאפשר בקרת הטלפון באמצעות השרת Siriוכן עוקב אחר מצב האזניות האלחוטיות, כאשר הרחקתן מהאוזן מפסיקה את המוסיקה.

*   קנאביס לכל – יותר ויותר מדינות בעולם מכירות בקנאביס (וגם בסמים קלים אחרים) כמזור מפני כאבים ודלקות. עתה מציעה חברת Hmbidtמקליפורניה דרך קלה ויעילה לקליטת תמצית הסם שלא דרך הפה. החברה מציגה מעין "עט", שהיא מחסנית אשר בלחיצה מפריש כמות מדודה של סם לשאיפה ומבטל כל צורך בלקיחת גלולות, זריקות או צורת החדרה אחרת. העטים הללו משווקים בימים אלה רק בקליפורניה, אך נוכח הביקוש הרב (כאשר סטודנטים הם לקוח מרכזי) היא תופץ ברחבי העולם.

*   אפליקציה להשגת מטפלת – חידוש בכל מה שנוגע לטיפול בילדים – מטפלת לפי דרישה. האפליקציה החדשה מאפשרת למשפחות עם פעוטות מצד אחד, וספקי שירות "בייבי סיטר" וטיפול מהצד השני, לחבור יחד בזמן אמת תוך העברת כל הפרטים הנדרשים. נראה כי יש כאן מעין חיקוי של שירות Uberהמאפשר לנהגים פרטיים לאסוף נוסעים זמינים המחפשים שותפים לקו נסיעה.

*    הנורה המעופפת – מאז היותו ילד חלם סימון מוריס על יצירת אובייקטים שמתרוממים באוויר. באחד השלבים הוא אף פיתח סקייטבורד "מעופף". עתה הוא מציע נורה שעל בסיס כוח אלקטרומגנטי נדלקת ומתרוממת באוויר. הכל בהתבסס על טכנולוגיה של העברת כוח אלחוטית. יש המשווים המצאה זו לחידושים של הממציאים תומס אדיסון וניקולה טסלה. המנורה המרחפת שנקראת Flyte, שבקרוב יוחל שיווקה ההמוני, מבשרת קו מוצרים חדש מבוסס אנרגיה אלקטרומגנטית.

*   מכונית חשמלית לייצור המוני – עד כה התאפיינו המכוניות החשמליות המוצעות בשוק במחיר גבוה (66 אלף דולר) לטסלה מודל Sומרחק נסיעה מוגבל בין טעינה לטעינה של 150 ק"מ לכל היותר. עתה מודיעה חברת ג'נרל מוטורס כי היא מביאה מענה לשתי מגבלות אלה – מכונית עם אפשרות נסיעה של 320 ק"מ בין שתי טעינות ומחיר נמוך. ההכרזה הרשמית תערך בסוף דצמבר. החברה מעריכה כי היא תמכור 80 אלף מכוניות Chevrolet Boltsבשנה הקרובה ובכך תהיה גם תרומה חשובה לאיכות האוויר והסביבה.

*   מודד חום ללא מגע - ילדים שונאים בדרך כלל  את המדחום ה"פורץ" לגופם מלמעלה או מלמטה. על כן  פיתחה חברת Arc  את InstaTem, למדידת חום ללא מגע על בסיס קרניים אינפרה אדומות. החידוש הזה המוצא עתה לשוק זכה לאישור רשות התרופות והמזון האמריקאית -FDA המכשיר,  במרחק של כ-2.5 סנטימטר מהמצח, מודד את הטמפרטורה בתוך 2.5 שניות ומציין אותה לפי צבעים - אדום, צהוב או ירוק. הוחל בשיווקו לבתי חולים ומרפאות וגם לבתי מרקחת פרטיים.