עיכובים בטכנולוגית האינטרנט של הדברים

יום ב', 21 בדצמבר 2015

חברת Intentia, המתמחה בפתרונות מחשוב ארגוני לתעשייה ונציגתו של Infor M3בישראל, חושפת את תוצאות מחקר שביצעה חברת Inforאודות רמת אימוץ טכנולוגיית "האינטרנט של הדברים" (IoT) על ידי יצרנים גלובליים והתעשייה.

המעבר לשימוש בטכנולוגיית IoTהתחיל, כך עולה מהמחקר. 10% מהיצרנים הגלובליים טוענים שהם החלו בפרויקטים המשלבים טכנולוגיית IoTו-22% מדווחים כי הם נמצאים בשלב הפיילוט או מתכננים להתחיל פרויקט כזה ב-12 החודשים הקרובים. 38% טוענים כי הם בוחנים את הטכנולוגיה והפוטנציאל הגלום בה.

עוד עולה מהמחקר, שבוצע בין יצרנים גלובליים ב-12 מדינות בצפון אמריקה, אנגליה, גרמניה צרפת איטליה, סין והודו, כי טכנולוגיית IoTנמצאת בעדיפות ראשונה אצל אחד מכל עשרה יצרנים ו-28% ציינו כי הטכנולוגיה נמצאת באחד משלושת העדיפויות הראשונות שלהם.

יתרונות טכנולוגיית IoTברורים וידועים. מוניטיזציה של המידע, המביאה להזדמנויות חדשות להכנסה היא אחת המלהיבות ביותר. אך יש לציין כי רוב היצרנים שהשתתפו במחקר ( 55%) ציינו כי ההזדמנות לחסוך בעלויות התפעול היא זו שמלהיבה אותם ביותר ושליש צפו שיקבלו יתרון תחרותי שיגיע משירותים חדשים והכנסה שתגיע מהם.

יתרונות ייחודיים נוספים שצוינו על ידי היצרנים,  על פי המחקר, יגיעו דרך יעילות, שעומדת בראש הרשימה ( 20% ) ואחריה, ראיה וקבלת החלטות טובות יותר של הארגון ( 15%) ניצול טוב יותר של ציוד הייצור ( 15%) פיתוח שירותים חדשים ( 11%) וזרם הכנסות חדש ומשופר ( 13%).

אך המחסור בגורם, אשר יוביל את התחום בארגון, מעכב את קצב האימוץ של הטכנולוגיה, על פי המשתתפים במחקר. הם ציינו תשעה גורמים שונים המובילים באימוץ של טכנולוגיית IoT, המגיעים ממגוון תפקידים בארגונים שהשתתפו במחקר: הנהלה (31%) אנשי IT (28%) שיווק (5%) תפעול וייצור ( 13%) ותחזוקה (6%). כשנשאלו על האתגרים בהטמעת טכנולוגיית IoTציינו המשתתפים במחקר: חוסר במיומנות, חוסר בהירות לגבי היתרונות ועלות.