עיכובים במעבר לחבילה המשולבת באינטרנט

יום ד', 18 בפברואר 2015
אלפי מנויי אינטרנט שביקשו להצטרף ל"חבילה הסיטונאית" עם הכניסה  לתוקף של הרפומה לאיחוד השרות של תשתית עם ספק האינטרנט – נתקלו בהרבה אי הבנות, עיכובים במענה ואף סחבת מכוונת ככל הנראה על ידי חברת בזק המפעילה את תשתית התקשורת הגדולה ביותר.
בינתיים הצטרפה חברת פרטנר לאקספון שפרסמה מחיר של 99 שקל לספק אינטנרט יחס עם תשתית.
 
כמו כן, מציעה פרטנר חבילה של 15 מגה (ספק ותשתית) ב-89 שקל בשנה הראשונה ו-109 שקל בשנה השנייה. לשם השוואה, כיום גובה בזק לבדה 110 שקל עבור תשתית אינטרנט במהירות 100 מגה, כאשר עבור מרכיב הספק צריך הלקוח לשלם בנפרד 60-20 שקל. המחיר בבזק עולה לאחר שנה ל-119 שקל רק לתשתית.HOT גובה 100 שקל עבור תשתית של 100 מגה.
 
018 אקספון היתה הראשונה שפירסמה מחירים לחבילה משולבת. אקספון מציעה חבילה של 100 מגה ספק ותשתית במחיר של 99 שקל לחודש בלבד. נוסף על כך, מציעה אקספון חבילה של 40 מגה ב-89 שקל לחודש וחבילה של 15 מגה ב-79 שקל. למעשה עתה אקספון תשווק אך ורק חבילות משולבות של ספק ותשתית. 
 
הרפורמה שיצאה לדרך היום מחייבת את בזק להחכיר את התשתיות שלה לספקי האינטרנט, וכך הם יכולים להציע חבילה משולבת של ספק ותשתית - אך יש האשמות כי חברת בזק מעכבת השכרת תשתייותיה  בנימוקים שונים.. 
 
איציק בנבנישתי, משנה למנכ"ל קבוצת פרטנר אמר כי החברה מקווה ש"בימים הקרובים יושלמו ההסדרים הסופיים עם בעלי התשתיות, באופן שיאפשר תחרות פתוחה והוגנת בין כל החברות בענף, לטובת הלקוחות. 012 תאפשר לציבור הרחב לקבל אינטרנט מהיר, ללא חסמים בירוקרטיים ופיצול מלאכותי בין ספקי תקשורת וספקי תשתית".