עיריית צאנגזו מקדמת כניסתן לסין של חברות טכנולוגיה ישראליות

יום ב', 7 בנובמבר 2011

במסגרת התחרות הפנימית הגוברת בין ערים שונות בסין לקדם את קשריהן העסקיים עם חברות טכנולוגיות, יוצאת העיר הסינית צ'אנגז'ו (ליד שנגחאי) במהלך מעניין עם הפנים לישראל. הממשל המקומי של צ'אנגז'ו בחר בחברת הניהול PTL Group בבעלות צבי שלגו - העומדת מאחורי פעילותן של חברות ישראליות רבות בסין - לקדם את העיר בקרב חברות ישראליות בתחומי תעשיה עתירת טכנולוגיה או חברות IT. ההסכם בין PTLוצ'אנגז'ו נחתם במסגרת פורום סין (צ'אנגז'ו) הבינלאומי לטכנולוגיה, כלכלה וסחר חוץ.

צ'אנגז'ו נמצאת במרחק 45 דקות משנגחאי  ונחשבת לאחת הערים האטרקטיביות ביותר עבור חברות זרות, בעלת ממשל מקומי המעודד השקעות זרות ומאופיין בגישה פתוחה וחדשנית.

קברניטי העיר (המונה כ-5 מליון תושבים) מעריכים מאוד את אנשי העסקים הישראלים על בסיס נסיון בפרויקטים קודמים, ומוכנים להשקיע משאבים רבים בחיזוק שיתוף הפעולה איתם.העיר אף הקימה קרן מיוחדת, במסגרתה יוקצה מדי שנה  תקציב של 150 מליון $ לטובת משקיעים ישראלים וזרים, וזאת לאור נסיונה הטוב של העיר עם אנשי עסקים ישראלים.

התעשיות המועדפות על ידי העיר הן: IT, רובוטיקה, קלינטק, ציוד רפואי ותעשיה עתירת טכנולוגיה, הנמנות על תעשיות היעד בתוכנית החומש הנוכחית של סין.

 

פורום סין (צ'אנגז'ו) הבינלאומי לטכנולוגיה, כלכלה וסחר חוץ התמקד  באחרונה בנושאי שיתוף פעולה בתחום של תעשיה טכנולוגית מתקדמת ושירותים מודרניים, בעיקר בתחום IT. הכנס כלל גם תערוכה להצגת הסביבה התעשיייתית התחרותית בצ'אנגז'ו, עם דגש על  השקעות זרות ופארקי תעשיה והייטק חדשניים. בפורום נכחו 2,200 אנשי עסקים מקומיים ובינלאומיים, ועוד 130 חברות של Fortune 500, חברות רב-לאומיות ומוסדות בינלאומיים ידועים.

במסגרת הפורום נחתם הסכם בין הממשל המקומי של צ'אנגז'ו לבין 11 לשכות מסחר בינלאומיות, ושתי חברות ייעוץ וניהול, בהן PTL Group העובדת מול השוק הישראלי, ההולנדי והאיטלקי, וחברת SKP הגרמנית. 

בעיר צ'אנגז'ו נחנכו בקיץ האחרון מספר מיזמים ישראלים, בהם: חממה תעשייתית עבור חברות ישראליות שהקימהPTL , מפעל חדש של חברת "ליקורד" מקבוצת מכתשים אגן בתחום תוספי מזון (ביוטכנולוגיה), וכן פועל בה אולם תצוגה של מכון הייצוא הישראלי לציוד רפואי מתוצרת כחול לבן.

החממה התעשייתית מיועדת לאפשר לחברות ישראליות עתירות טכנולוגיה לפתוח פעילות ייצור בסין בתנאים נוחים ומקלים, תוך צמצום ההשקעה והסיכונים הכרוכים בכניסה לשוק מורכב ולא מוכר. מטרתה לסייע לאותן חברות בהתמודדות מול מתחרות מקומיות בשוק הסיני ובזירה הבינלאומית. החממה מתמקדת בטכנולוגיות מתקדמות התומכות בתעשיות המועדפות על פי תכנית החומש ה-12 של סין: קלינטק ואנרגיה מתחדשת, ציוד רפואי, תעשיות רכב, רובוטיקה, וטכנולוגיות מתקדמות אחרות. החממה הוקמה בתמיכת הממשל המקומי של צ'אנגז'ו שפרש חסותו על המיזם ורואה בו מודל ייחודי לקידום חברות זרות באזור.