עליה במכירות אינטל ירידה ברווח למניה

יום ד', 19 באוקטובר 2016

אינטל פרסמה את דו"חות הרבעון השלישי מהם עולה כי ההכנסות עלו ב-9%  אך הרווח למניה עמד על 69 סנט לעומת הערכות ל-74 סנט.


הדו"ח הרבעוני מראה כי למרות עלייה בהיקף הכנסות ושיפור  בתעשיית המחשבים האישיים, מניית החברה רשמה ירידה של 4.4% אחרי סגירת המסחר, לאחר שלא ענתה על תחזיות האנליסטים לרווח למניה.

בסך הכל, אינטל דיווחה על הכנסות בגובה של 15.8 מיליארד דולר, עלייה של 9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד – מעל ממוצע תחזיות האנליסטים, שעמד על 15.57 מיליארד דולר, והתחזית של אינטל עצמה לרבעון זה, שעודכנה לפני כחודש ל-15.6 מיליארד דולר.

עם זאת, החברה כאמור החמיצה את התחזיות ברווח למניה, שעמד על 69 סנט בלבד – לעומת ההערכות שעמדו של 74 סנט למניה. הרווח למניה ירד למרות ירידה בהיקף תשלום המסים מ -26.9% אשתקד, ל-21.8% בלבד ברבעון זה, ועלייה של 6% ברווח התפעולי. אינטל בעיקר סבלה מעלויות תפעוליות גבוהות מהצפוי עקב הארגון מחדש וגל הפיטורים שהחברה עברה מוקדם יותר השנה - בסך הכל, הן עלו 372 מיליון דולר. חמור מכך, אינטל גם חוזה שהעלויות האלו ימשיכו לצמוח במהלך 2017 ככל שתהליך הארגון מחדש יאיץ, ובסך הכל החברה צפויה להוציא 2.3 מיליארד דולר במהלך 2017 על המהלך.

 

השורה החיובית ביותר בדו"ח הוא ללא ספק העלייה במכירות חטיבת השבבים והמעבדים לשוק המחשבים האישיים. אחרי שנים של ירידות חדות, החטיבה, שתמיד סיפקה את עיקר ההכנסות של אינטל ועדיין אחראית ל-56% מההכנסות גם ברבעון זה - רשמה עלייה של 5% במהלך השנה האחרונה. גם חטיבות החומרה האחרות באינטל רשמו צמיחה מרשימה, עם 10% לחטיבת השרתים ו-19% גידול לחטיבת אינטרנט הדברים.