עליות ניכרות בשכר המינימום בסין

יום ד', 13 במרץ 2013

רמת שכר המינימום בסין אינה אחידה. כל ממשלה מקומית קובעת שכר מינימום מקומי, כאשר כל מחוז, עירייה, ולעתים אפילו כל רובע בתוך העיר קובעים רמת שכר מינימום שונה, בהתאם לתנאים. על פי הנוהג, הממשלה האזורית מגדירה מספר רמות של שכר מינימום עבור כל האזור שבאחריותה, כאשר כל עיר ומחוז בתוך אותו אזור בוחרים את רמת שכר המינימום המתאימה להם בהתחשב במציאות הכלכלית ובתנאי המחייה.
הנחיות הממשלה הסינית קובעות כי שכר המינימום בכל אחד מאזורי המדינה חייב לעלות לפחות אחת לשנתיים. ממשלת מחוז גואנגדונג, לדוגמא, עדכנה בפעם האחרונה את רמת שכר המינימום במחוז בשנת 2011, לכן היא צפויה לפרסם מספרים חדשים בסביבות אפריל הקרוב.
זאת ועוד, על פי הנחיות התכנית לקידום התעסוקה בסין, רמות שכר המינימום אמורות לעלות בקצב שנתי של לפחות 13% עד שנת 2015, כאשר רמות שכר המינימום ברוב האזורים במדינה חייבות להגיע לסכום המהווה לפחות 40% מהשכר הממוצע באותו אזור. בשל מדיניות זו עלתה רמת שכר המינימום ברחבי סין בין השנים 2008-2012 בקצב שנתי ממוצע של 12.6%.
במהלך שנת 2012 – 23 אזורים בסין עדכנו את רמות שכר המינימום שלהם, והחל מה-1 בינואר 2013, עודכן שכר המינימום בארבעה אזורים נוספים. בייג'ינג עדיין מחזיקה בשיעור שכר המינימום לשעה הגבוה ביותר במדינה עם 15.2 יואן, כאשר אחריה ממוקמות הערים שינג'יאנג  עם 13.4 יואן, ושנזן עם 13.3 יואן.
נכון לעכשיו שערו של היואן עומד על כ-6.3  יואן לדולר אמריקאי.