גלקסי S5 על שולחן הניתוחים

יום ד', 26 בפברואר 2014

 
הכרזת הגלקסי S5 של סמסונג  עוררה תגובות רבות ברחבי הרשת, כצפוי. המכשיר, שלא מהווה קפיצת מדרגה משמעותית מקודמו, זוכה לקבלת פנים צוננת, אם כי רבים מציינים כי הוא עמד ברוב הציפיות, גם אם לא הצליח להפתיע במיוחד.

 

אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בעולם, CNET, אומר שהמכשיר "הוא יותר חזרה על סדרת גלקסי S מאשר החבילה החדשה והמפוצצת שכולנו התרגלנו לקוות ואפילו לצפות לה", וכי הוא "אינו הסמארטפון החדש הכי מלהיב בסביבה", אך "שומר על מסורת המכשירים המובילים של סמסונג".
 
בלוג הטכנולוגיה אנגאדג'ט קרא למכשיר "פשוט יותר במובנים מסוימים, נוצץ יותר באחרות" וציין כי זהו "מכשיר דגל מאוד ממוצע ולא מיוחד בסדרת גלקסי S, אך יש לו מספיק תכונות חומרה ושיפורי תוכנה חדשים כדי לגרום לו להרגיש טרי".

 

בלוג טכנולוגיה אחר, The Verge, כתב כי המכשיר "יהיה סמארטפון חזק לא משנה מה, ואין ספק כי הוא יצליח ולו בגלל שמו. אבל התשובה לשאלה אם הוא באמת טוב יותר מ-Xperia Z2 של סוני, שווה יותר כסף מנקסוס 5 של גוגל או מסוגל לגבור על מה שזה לא יהיה ש-HTC תחשוף בחודש הבא – זה משהוא שכדי לענות עליו נצטרך לחכות עד שהחברה תיתן לנו מכשיר להתנסות ארוכה יותר".


אתר הטכנולוגיה הבריטי רג'יסטר ביקר את סמסונג על כך שלכל אורך האירוע לא הזכירה כמעט אף פרט ממשי אודות המכשיר, והתמקדה בסופרלטיבים שאינם מגובים בנתונים. הוא קרא לשיטה הזו "מעוררת חשד" והשווה אותה ל"תפריט במסעדה שעליו כתוב 'אוכל מצוין, הרבה ויטמינים, מבושל טוב מאוד'". בכתבה אף הובאה לכך סיבה – גלקסי S5 "אינו מוצר שובר-שוק או עילאי".


פרשנים שצוטטו באתרים רבים הביעו דעות דומות: מצד אחד, כולם הדגישו שבניגוד לשנים קודמות, הפעם המכשיר כמעט לא שופר לעומת קודמו וקשה מאוד לשים אצבע על תכונה שלו שלא נמצאת גם אצל המתחרים – מלבד, כמובן, זו שבאמת שמים עליה אצבע, הסורק הביומטרי. אך נראה שהדעה הרווחת בקרב האנליסטים היא שהמכשיר יימכר היטב, בעיקר בזכות השתייכותו לסדרה שהקהל הרחב למד לזהות עם מכשירי אנדרואיד מובילים.


המתחרה הטייוואנית הקטנה HTC, מצידה, הספיקה תוך מספר דקות מההכרזה להנפיק שתי תגובות משעשעות מאוד. החברה, שמכשיר הדגל החדש שלה ייחשף רק בעוד חודש, העלתה לערוצי הרשתות החברתיות את התמונה הבאה:
"חרטת קנייה – בקרוב אצל רוכשי S5". 

 
לדף הפייסבוק האמריקאי של החברה עלתה גרסא מרוככת מעט:
"מקווים שהם מוכנים ל'אחד' שמעליהם" 
 
לא עברו דקות, והתמונה הבאה שהועלתה לעמוד החברה והופצה בטוויטר גנבה למכשיר עם הגב דמוי הפלסתר  את כל ההצגה: "אנחנו בעסקי בניית הטלפונים, לא אספקה רפואית".