עסקאות ענק לאקס ליבריס בארצות הברית

יום א', 19 ביולי 2015

חברת אקס ליבריס (Ex Libris) הישראלית, המתמחה בפיתוח של פתרונות מיכון לספריות אקדמיות, ‏מדווחת על רבעון מוצלח אשר כלל בין היתר זכיה בשלוש עסקאות ענק עם אוניברסיטאות בארה"ב להטמעת מערכת הענן המיועדת לניהול מערך הספריות האקדמיות שלהן. ברבעון האחרון הצטרפו למעלה מ- 55 מוסדות אקדמאים חדשים לבסיס הלקוחות של המערכת. היקף שלוש העסקאות הנו למעלה מ 10 מליון דולר.

מאז השקתה של מערכת  Alma  לפני שלוש שנים, למעלה מ-540 מוסדות אקדמאיים רכשו את המערכת, מתוכם למעלה מ 230 מוסדות במדינות שונות ברחבי העולם כבר סיימו את הטמעת המערכת, כאשר הצפי הוא שעד לסוף השנה למעלה מ  370 מוסדות יטמיעו את המערכת שרכשו.

העסקאות החדשות כוללות את מערך האוניברסיטאות הציבוריות של מדינת קליפורניה,שהוא הגדול ביותר בארה"ב וכולל  23 קמפוסים, למעלה מ-460,000 סטודנטים ו-47,000 חברי סגל וצוות. הלקוח ינהל באמצעות המערכת החדשה את מערך הספריות בכל הקמפוסים שלו הפזורים ברחבי המדינה, באמצעות איחוד של כלל הספריות על גבי פלטפורמה אחת  לניהול והנגשת מידע של כל אוספי הספריות.

בנוסף, כוללות העסקאות גם את מערך המוסדות האקדמאים הציבוריים של  מדינת ג'ורג'יה שהוא החמישי בגודלו בארה"ב ומורכב מ 30 מוסדות אקדמאים ולמעלה מ 380,000 סטודנטים.  הלקוח בחר במערכת בשל היכולת לניהול כל הפורמטים במערכת מאוחדת בענן ובשל יכולות האינטגרציה הרחבות כולל אינטגרציה עם מערכות איחסון חיצוניות המאפשרת שיתופי פעולה עם מוסדות אחרים,וכן תאגיד הספריות ברידג' שכולל את הקולג'ים קרלטון וסנט אולף. עסקאות אלו מצטרפות לעסקאות חדשות נוספות ברחבי העולם עליהם חתמה אקס ליבריס לאחרונה.

המערכת של אקס ליבריס מייעלת את יכולתן של ספריות לספק למשתמשים שירותים מתקדמים, בכך שהיא מאחדת את המערכות השונות אשר מסייעות היום לספריות לנהל את המאגרים השונים שלהן כולל  אוספים מודפסים, אלקטרוניים ודיגיטלים. ממשק הענן של המערכת מאפשר לספריות לתפעל ולהתנהל ביעילות באמצעות שיתוף מידע וכן במתן אפשרות לשיתופי פעולה עם גופים אחרים.  כתוצאה מכך, ספריות יכולות לייעל את ניהול הספרייה  ולהרחיב את השירותים שהן מציעות בתוך ומחוץ למוסד האקדמי ולתמוך בתהליכי הלימוד והמחקר. בין התכונות הבולטות של Almaניתן למנות: ניהול מאגר אחיד, שיתוף ניהול metadata, ניהול אוספים חכם, אופטימיזציה של מאגרי מידע וארכיטקטורה ומימשק פתוחים.