עשירית משירותי אבטחת המידע לחברות יסופקו בענן עד שנת 2015

יום ג', 14 במאי 2013

שירותי אבטחת המידע עוברים שינויים, בעיקר סביב מספר תחומי מפתח כגון דואר אלקטרוני מאובטח לארגונים, אספקת גישה מאובטחת לאינטרנט עבור העובדים, מניעת חדירות לרשת וניהול זיהוי וגישה (IAM). "ארגונים שאינם מצויידים באנשי אבטחת מידע מיומנים, או שאינם מחזיקים בכמות מספקת של עובדים שכאלו, יוצרים דרישה גבוהה לשירותי אבטחת מידע מבוססי ענן, וזאת על מנת להפחית עלויות או לעמוד בהגדרות הרגולציה", אומר אריק אהלם, מנהל מחקר בגרטנר. "תנודה זו בהתנהגות הלקוחות - משימוש בציוד מסורתי לעבר מודלים מבוססי ענן - טומנת בחובה הזדמנויות עבור ספקי טכנולוגיה ושירותים המסוגלים לספק יכולות שכאלה, ואלו שאינם מסוגלים להציע זאת כיום נדרשים להתאים עצמם במהירות לאיום תחרותי זה".

בסקר שקיימה גרטנר בינואר 2013 בקרב לקוחות גדולים של שירותי אבטחת מידע הוצגה דרישה גבוהה לשירותי אבטחת מידע מבוססי ענן, בעיקר מארה"ב ואירופה.74% מהנסקרים ציינו כי אבטחת דואר אלקטרוני הוא שירות האבטחה החשוב ביותר עבורם. 27% מהעונים ציינו כי ישקלו הטמעת Tokenization(תהליך המאבטח את המידע הרגיש באמצעות יצירת פריט נוסף המאוחסן במיקום שונה, ורק שימוש בשני הפריטים מאפשר גישה למידע עצמו) כשירות בענן.

גרטנר מאמינה כי פעולות המתבצעות להתאמת הארגונים לדרישות הרגולציה, כדוגמת  התאמה ל- Payment Card Industry Data Security Standard(PCI DSS), הם הגורמים להגדלת העניין בקבלת Tokenizationכשירות.

תחום נוסף הצפוי לצמוח באופן משמעותי הינו ניהול אירועים ומידע מאובטח (SIEM) כשירות, וגם בתחום זה הגידול בהתעניינות בקבלת שירות שכזה בענן נגזר מהצורך להתאים את פעילות הארגון לדרישות הרגולציה, ורצונם של הלקוחות להפחית עלויות. עם זאת, לקוחות עסקיים רבים יעדיפו שלא לאחסן מידע רגיש כססמאות גישה בשירותי ענן, וספקי שירותי האבטחה ידרשו לענות על חשש זה.