פוינטר מדווחת על הסכם אסטרטגי בברזיל

יום ה', 6 באוקטובר 2011

 פוינטר טלוקיישן ספקית של טכנולוגיה ושירותים לניהול משאבים ניידים ומתן שירותי דרך לתעשיית הרכב ולשוק הביטוח, הודיעה היום על אספקה והתקנה של פתרונות מתקדמים לניהול ציי רכב ללקוח בברזיל, במסגרת הסכם תלת-שנתי בהיקף של למעלה מ- 3.2 מיליון דולר. מדובר בהסכם הגדול ביותר של פוינטר בברזיל מאז החלה את פעילותה במדינה זו לפני כשנה.

במסגרת ההסכם אשר נחתם עם חברה מובילה בברזיל, יותקנו פתרונותיה של פוינטר בלמעלה מ-2,000 רכבים. ההסכם יביא להגדלה משמעותית של מספר מנוייה של פוינטר במדינה זו. ההסכם, הכולל אופנועים, מכוניות ומשאיות, יאפשר ללקוח לייעל ולצמצם עלויות תפעול וניהול מרוחק של צי הרכבים שלו, באמצעות מינוף ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום הטלמטיקה.   

פתרונותיה של פוינטר יאפשרו לחברה הברזילאית לנהל מעקב יעיל ולנטר את המנועים ואת צריכת הדלק ברכבים שבבעלותה. זאת, לטובת מניעת שימוש בלתי מורשה ברכב, הגדלת הפרודוקטיביות וצמצום מספר תאונות הדרכים. המערכות שיותקנו אצל הלקוח בברזיל כוללות גם חבילת פתרונות וטכנולוגיות ניהול מתקדמות, המאפשרים גם שירותי איתור רכבים גנובים.

פתרונות אלו פותחו בסלוקייטור, חטיבת הטכנולוגיות של פוינטר, הנחשבת לספקית המובילה של פתרונות ניהול ניידים של ציי רכב ומטענים (MRM). סלוקייטור מפתחת פלטפורמות סלולריות לשירותי דיאגנוסטיקה לרכבים, ניטור התנהגות נהג, וחיוב על פי דפוסי נהיגה.

דוד מחלב, נשיא ומנכ"ל פוינטר: "אנו שמחים מאד על כך שלקוח ברזילאי גדול בחר בפתרונות שלנו. הסכם חשוב זה הינו חלק מאסטרטגיית הרחבת פעילותה של פוינטר בחו"ל, לצד הגדלת ההכנסות והרווחיות ממוצריה ושירותיה של החברה. הוכחנו את האיכויות של הפתרון שלנו מול מספר מתחרים. השילוב בין סלוקייטור - חטיבת הטכנולוגיות שלנו – יחד עם האיכויות של החברה הבת בברזיל, סייע לנו לזכות בחוזה. החוזה הנוכחי בברזיל הינו הוכחה ליכולתה של החברה להגיע להסכמים עם חברות מובילות בשווקים בהם אנו פועלים ולהציע להם טכנולוגיות ייחודיות ופתרון שלם. אני מאמין שהחשיפה הבינלאומית וההכרה ביכולות הגבוהות של מוצרינו ימשיכו ויביאו להמשך צמיחה במספר לקוחותינו בעולם".

"לאחר צמיחה עקבית והכנסות שיא ברבעון השני של 2011, אני מעריך כי בשנה הקרובה נוכל להגדיל את הכנסותיה של פוינטר מהפעילות בעולם, המהווה נכון להיום, 28% מכלל ההכנסות של החברה".

פוינטר דיווחה על הכנסות שיא של 43 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2011, המשקפות צמיחה של 23% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בשנת 2010 צמחו הכנסותיה של פוינטר ב-13% ל-73.9 מיליון דולר.

הרווח הנקי non-GAAPשל פוינטר הסתכם במחצית הראשונה של 2011 ב-2.5 מיליון דולר. בששת החודשים הראשונים של 2011 הסתכם ה-EBITDAשל פוינטר ב-5.6 מיליון דולר.

הגידול בהכנסות הביא גם לגידול ברווחיות.