פועלים שוקי הון משקיעה בסטארט-אפ ThetaRay

יום ב', 3 בפברואר 2014

                 

 

 פועלים שוקי הון, זרוע בנקאות ההשקעות של בנק הפועלים, הודיעה היום על השקעתה בחברת הסטארט-אפ ThetaRayהעוסקת בתחום ההגנה על תשתיות קריטיות, במסגרת פעילות השקעות הפינטק של בנק הפועלים.השקעה זו מצטרפת להשקעות של קרן JVPו של GE(ג'נרל אלקטריק) בחברה.

יחידת הפינטק של חטיבת האסטרטגיה בבנק הפועלים, בשיתוף עם חטיבת הטכנולוגיה ופועלים שוקי הון, מובילות בשנה וחצי האחרונות יוזמה לקידום והשקעה בחברות טכנולוגיה פיננסית מבטיחות, לאור החשיבות הרבה שרואה הבנק בפיתוח והטמעת חדשנות בתחום זה. החברות המתאימות מקבלות ייעוץ והכוונה ממומחי הבנק וכן גישה לסביבת הפיתוח הטכנולוגי של הבנק על מנת לבחון את יישום הרעיון בסביבתbeta .

ThetaRayהינה חברת Cyber Securityמבטיחה אשר החלה את דרכה בחממת הסייבר של קרן JVP, ופועלת להגנה ייחודית על תשתיות קריטיות של ארגונים.

ThetaRayהוקמה על ידי שני פרופסורים למתמטיקה, פרופ' אמיר אוורבוך מאוניברסיטת תל אביב ופרופ' רונלד קויפמן מאוניברסיטת  ייל, על בסיס אלגוריתם ייחודי שפותח במשך מספר שנים ומנוהלת על ידי מארק גזית. 

החברה מציעה פתרונות לזיהוי "מתקפות יום-אפס" (Zero Day) והתקפות APT(Advanced Persistent Threat)."מתקפות יום-אפס" מבוססות על פרצות אבטחה שקיימות בכל מערכות המחשוב, אשר יצרני המערכות והמשתמשים שלהן אינם מודעים לקיומן לפני איתור הפריצה למערכת, כלומר עד לרגע שההתקפה מתגלה לראשונה. התקפות APTמאופיינות במהלכים שבהם מתבצעת תקיפה ממוקדת על יעד מוגדר, כאשר התוקף עושה שימוש במגוון אמצעי התקפה, תוך קושי לזהות ולנטר את התקיפה.

המערכת והאלגוריתמים שפיתחה החברה נועדו לתת מענה להגנה על מערכות תשתית קריטיות, מתקנים אסטרטגיים, מערכות תקשורת ומערכות פיננסיות גדולות, כגון תחנות כוח גרעיניות, מערכות שליטה ובקרה, תשתיות תקשורת, מוסדות פיננסים וכדומה. הפתרונות אותם מספקת החברה נוסו בהצלחה על ידי גופים עסקיים, ממשלתיים ובטחוניים בארץ וברחבי העולם.

ערן גרשט, אחראי על ההשקעות הישירות בפועלים שוקי הון ומוביל השקעות הפינטק של בנק הפועלים מטעם פועלים שוקי הון, אומר: "אבטחת הסייבר הוא אחד התחומים הטכנולוגיים הצומחים ביותר בישראל ובעולם כולו, ואנו עוקבים בעניין רב אחרי התפתחותו במסגרת תוכנית ההשקעות בחברות פינטק שאנחנו מנהלים. בעולם שבו נרשם גידול מתמיד הן בתלות של תשתיות קריטיות במערכות ממוחשבות והן בהיקף ובאיכות האיומים, נוצר צורך אמיתי בפתרונות אבטחה מתקדמים דוגמת זה שפיתחה ThetaRay. איכות הפתרון של החברה ממצב אותה כאחת המעניינות ביותר בתחום אבטחת המידע ולוחמת הסייבר. פעילות החברה בחממת הסייבר של JVPוהשותפות האסטרטגית שלה עם חברה גלובלית כמו ג'נרל אלקטריק מחזקים את ההזדמנות העסקית שמצאנו בחברה".

מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay, הוסיף: "השקעת בנק הפועלים, המצטרפת להשקעת GE  ו- JVP, מעניקה ל-ThetaRayרוח גבית ומהווה המלצה לכל ארגון פננסי גדול להטמיע את הפתרון הייחודי של החברה, על מנת להגן על התשתיות שלו. הפתרון של ThetaRayיכול לאתר כשלים תפעוליים כמו גם התקפות סייבר ובכך הופך לפתרון ליבה שכל ארגון גדול חייב להטמיע על מנת להבטיח את המשך פעילותו בביטחה".