פיטורים בפלאפון

יום ג', 4 באוגוסט 2015

מיקור חוץ פוגע קשות בעובדי פלאפון.

 יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי, מאשים את הנהלת פלאפון בתכנון תוכנית-על שמטרתה לרוקן את החברה מעובדיה ולהוציא כמה שיותר פעילויות למיקור חוץ, כולל פעילויות שפותחו בתוך החברה. באחרונה  הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בפלאפון, לאחר שכשלו כל המאמצים להגיע להבנות ללא סכסוך.

לדברי לוי, העובדים החליטו להגיש בקשה לסכסוך עבודה, לאחר שגילו כי בחודשים האחרונים הנהלת פלאפון מוציאה למיקור חוץ פעילויות נוספות, כולל העברת פעילות למשווקים חיצוניים.

בין הצדדים קיים הסכם קיבוצי החל מדצמבר 2014, ולוי גילה כי החברה החליטה, בניגוד להסכם הקיבוצי, להוציא פעילויות תוכן כמו סופר טי.וי ומיוזיקס למיקור חוץ - פעילויות שפותחו בתוך פלאפון ושזכו להצלחה רבה.

עוד הוא ציין כי יותר ויותר מנהלים בחברה הבהירו לעובדים במחלקות כי המגמה היא לצמצם ככל הניתן בכוח-האדם, וכחלק מכך שינתה החברה את מערך התמריצים שנתנה לעובדים, כך שבסופו של דבר יצרה מנגנון שלא מאפשר לעובדים להרוויח מתמריצים, ועל-ידי כך החברה גורמת במתכוון לשחיקה במוטיבציה של העובדים על מנת לדחוף אותם לפרישה.

לוי אמר כי התוכנית של הנהלת פלאפון היא להפעיל את החברה על-ידי עובדי קבלן ועובדים זרים, על-ידי השארת גרעין מצומצם של כ-800 עובדים בלבד (לעומת כ-2,500 היום), וכל היתר ייעשה על-ידי קבלנים.