פייסבוק פיטרה את צוות העורכים שהפעיל את תכונת ניתוח הנושאים החמים

יום ב', 29 באוגוסט 2016

נוכח לחץ הציבור וגם ממשלות מנסה פייסבוק לבלום גילויי שיימינג והשמצות. עתה נראה כי 

פייסבוק מעדיפה אלגוריתמים על בני אדם.

הרשת החברתית פיטרה את צוות העורכים שהפעיל את תכונת הנושאים החמים (Trending Topic). התכונה מתבססת מעתה באופן משמעותי יותר על אלגוריתמים ובינה מלאכותית

 

פייסבוק כי החליטה לוותר על השימוש בעורכים אנושיים לבחינת הנושאים החמיםעתה הודיעה בפוסט  בחודשים האחרונים נמתחה על הרשת החברתית ביקורת רבה, אחרי שהתברר שהעורכים מאחורי טנרנדינג טופיקס, קידמו סיפורים בעלי הטיה ליברלית על חשבון סיפורים עם הטיה שמרנית. השינוי הוא כנראה לקח מתקרית זו.

לפי הדיווחים, מדובר על צוות של בין 15 ל-18 עורכים, שהועסקו באמצעות קבלן חיצוני ופוטרו מעבודתם בהתראה של שעה אחת בלבד. בעבור משתמש הקצה, השינוי יתבטא בעיקר באופן שבו מוצגים הנושאים שמקודמים. במקום תיאור קצר, שנכתב על ידי העורכים האנושיים ומספק באור ענייני על הנושא המקודם, יופיע רק מספר האנשים שמדברים על הנושא ברשת החברתית.

 בהודעה לעיתונות נאמר: פעילות מבוססת אלגוריתם  תאפשר לנו להרחיב את התכונה לכיסוי יותר נושאים ובעתיד להפוך אותה לזמינה לאנשים בכל העולם. זה משהו שתמיד קיוונו לעשות, אבל החלטנו לבצע את השינוי מהר יותר לאור המשוב שקיבלנו מוקדם יותר השנה

 

עם זאת, לדברי פייסבוק, קיימת עדיין מעורבות של בני אדם בתפעול הנושאים החמים. 

 
 

עוד התייחסה פייסבוק לטענות על הטיה פוליטית בבחירת והצגת הנושאים על ידי צוות העורכים האנושיים. שלא במפתיע, הבדיקה שערכה החברה מנקה אותה מכל התנהלות לא ראויה. "בחנו את הטענות האלו ולא מצאנו ראיות להטיה שיטתית", היא קבעה. "ובכל זאת, השינויים האלו יאפשרו לצוות שלנו לקבל פחות החלטות אינדבידואליות בנוגע לנושאים החמים. פייסבוק היא פלטפורמה לכל הרעיונות, ואנחנו מחויבים לתפעל את הנושאים החמים באופן שמספק לאנשים גישה למגוון רעיונות ופרשנויות במבחר גדול של נושאים".