פייפאל מקימה מרכז פיתוח בישראל

יום ד', 11 במרץ 2015
החברה החלוצה בכל מה שנוגע לתשלומים מאובטחים ברכישות באינטרנט PayPal  (מקבוצת גוגל)  מתבססת בישראל.

 

                 
PayPal הודיעה כי תקים מרכז לנושאי סייבר בבאר שבע אשר יתבסס על הרכישה של חברת הסייבר הישראלית סייאקטיב. על פי ההערכות שילמה PayPal על סייאקטיב כ-70 מיליון דולר לאחר שהחברה גייסה 2 מיליון דולר בלבד, שכחצי מהסכום הגיע מקרןJVP  ,  המדען הראשי והשאר מקרן ההשקעות של סימנס.

הרכישה של סייאקטיב היא האקזיט הראשון של חממתJVP   

 וגם האקזיט הראשון של חברה ישראלית שיושבת בדרום.

"הרכישה אינה הרחבה של מרכז הפיתוח שכבר יש לנו בישראל אלא מרכז עצמאי ומשמעותי מאוד עבורנו", גיא שחורי, ראש תחום מיזמים אסטרטגיים בפייפאל, בראיון בלעדי ל"כלכליסט". "ירוכזו בו כמה מהתחומים החשובים ביותר עבור PayPal והוא יעסוק בזיהוי ומניעת התקפות סייבר, לחימה בנוזקות והתמודדות עם אובדן מידע". 

סייאקטיב הוקמה ב-2013 על ידי לירון טנקמן ושלומי בוטנרו והיתה החברה הראשונה שנכנסה לחממת הסייבר שלJVP  בבאר שבע. היא פיתחה טכנולוגיה לזיהוי מוקדם של מתקפות רשת פוטנציאליות.

מייסדי החברה בוטנרו וטנקמן הם מומחי אבטחת מידע עטורי פרסים. לטנקמן ניסיון בן עשור באגף המודיעין של צה"ל, והוא חתן פרס ראש אמ"ן לחשיבה יוצרת. בוטנרו הוא בוגר יחידות העילית הטכנולוגיות של חיל האוויר ואגף המודיעין בצה"ל. לפני שייסד אתCyActive  ניהל בוטנרו את מרכז התמחות אבטחת מידע וסייבר במאטריקס.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר לירון טנקמן, שיעמוד בראש מרכז הסייבר של PayPal "כיום על כל דולר שמוציא האקר לבניית נוזקה, תעשיית אבטחת המידע מוציאה מאות דולרים כדי להצליח לאתר את הווירוס. הטכנולוגיה שלנו דורשת מההאקר ממש להתאמץ".

"התהליך שקורה כיום, שבו המגן מגיב לשינויים שעושה התוקף, מאפיין את תעשיית אבטחת המידע. עד כה, לא תועדה מתקפה שאינה מורכבת לפחות בחלקה מאלמנטים ממוחזרים. הטכנולוגיה שלנו מאפשרת להריץ קדימה את צעדי התוקף ולהתכונן לצעדיו הבאים. למעשה, אנחנו הופכים את המצב הקיים והתוקף הופך להיות מתגונן".