פיתוח של אינטל ישראל יאפשר לפאבלטים של גוגל להציע מציאות מדומה

יום ג', 25 באוגוסט 2015

 

 

כנס המפתחים העולמי השנתי של אינטל יערך ב-סאן פרנסיסקו. 18 לספטמבר.

 

ענקית הטכנולוגיה אינטל כבר הודיעה כי טכנולוגיית Intel RealSense  תהיה חלק מפרויקט הסמארטפונים המסקרן של גוגל, טנגו.

במסגרת פרויקט זה, הסמארטפונים של גוגל יאפשרו למפות בתלת מימד את הסביבה שלנו באמצעות סריקה תלת ממדית. הטמעת ערכת הפיתוח של טנגו, שמאחוריה טכנולוגיית מחשוב תפיסתי של אינטל, תעניק ערך מוסף  למפתחי אנדרואיד שמעתה יוכלו להציע למשתמשים חוויות חדשות, ניווט בתוך מבנים, מציאות רבודה, אפליקציות מציאות וירטואלית, סריקה תלת ממדית, צילום תמונות עומק או וידאו עומק, מדידת אובייקטים עם הסמארטפונים ועוד. 

הזווית הישראלית היא שקבוצת מהנדסים ישראלים מקבוצת המיחשוב התפיסתי של אינטל חיפה היא זאת שעומדת מאחורי טכנולוגיית RealSense Technology, שתשולב בערכת הפיתוח שגוגל תציע למפתחים שירצו לפתח אפליקציות לטנגו. כך שלמעשה מפתחי אנדרואיד מכל העולם שיעשו שימוש בערכת הפיתוח טנגו, ישתמשו בטכנולוגיה שפותחה בארץ. התמיכה בטנגו של RealSense Technologyפותחה על ידי שישה מהנדסים ישראלים ובראשם אמיר בוסני.

 קבוצת המיחשוב התפיסתי של אינטל עוסקת באחד התחומים הטכנולוגיים החמים, זיהוי מחוות גוף ותנועות באמצעות תלת ממד. רוב פעילות הפיתוח שלה מבוצעת בחיפה וירושלים.

אינטל מאמינה שמחשוב תפיסתי צפוי לחולל מהפכה באופן שבו אנשים נמצאים באינטראקציה עם מחשבים באשר הם. ערכת פיתוח התוכנה של אינטל מאפשרת למפתחים לפתח אפליקציות סביב יכולות כמו זיהוי פנים מקרוב, ניתוח פנים, מעקב אחר אובייקטים דו ותלת ממדיים וזיהוי דיבור.

זוהי רק ההתחלה – מכאן הטכנולוגיה רק תלך ותשתכלל בזכות קהילת מפתחים שתיקח את התחום הזה ותגרום לו להתרומם ותפתח אפליקציות רבות ופתרונות יצירתיים, הרבה מעבר למה שאינטל חזתה תחת תחום המחשוב התפיסתי.

באינטל מציינים כי ערכת הפיתוח של טנגו על סמך טכנולוגיית RealSenseמיועדת להגיע למפתחי אנדרואיד עד תום 2015. סמארטפונים שישתמשו בטכנולוגיית RealSenseשל אינטל יספקו תמונת עומק ברזולוציית VGAשל 60 פריים לשנייה (60FPS).  בשילוב עם חיישני גירוסקופ ומד תאוצה עם מצלמת אינטל לתלת ממד, יוכלו הסמארטפונים עם טכנולוגיית טנגו להציע אפליקציות וחוויות שימוש חדישות. באינטל ציינו שהסמארטפונים של אינטל שיתמכו בפרויקט טנגו יעשו שימוש במעבד Atom x5 Quad-Core Z8500 processor, שישה אינץ מסך (פאבלט), עם עובי 8.2 מ"מ ומשקל 164 גרם.