פניה למשטרה או לחברת הסלולר על גניבת מכשיר תביא לניתוקו

יום ה', 12 בינואר 2017
משרד התקשורת ומשטרת ישראל הודיעו במשותף כי מכשיר סלולר שידווח כגנוב יחסם באופן מיידי בכל חברות התקשורת בישראל גם אם החליפו לו את כרטיס ה-SIM.
במשטרה מסבירים כי לאור ריבוי גניבות הסלולר, הם מקדמים מספר צעדי מניעה על מנת להקשות על עבריינים לבצע את גניבות הסלולר.
עד כה, מי שנגנב לו הסלולר היה צריך להגיש תלונה במשטרה ובמקביל להתקשר לחברת הסלולר ולדווח על גניבת המכשיר. לכל מכשיר, מעבר לכרטיס החיוג שיש לו (sim) יש גם סוג של תעודת זהות (IMEI), מזהה ייחודי של אותו מכשיר סלולר. 
 
החידוש כעת הוא השילוב בין משרד התקשורת למשטרת ישראל. ברגע שסלולר נגנב, בין אם מודיעים על הגניבה במשטרה ובין אם לחברת התקשורת, הקו ומכשיר הסלולר נחסמים כאמור ובנוסף גם המכשיר עצמו נחסם בכל רשתות הסלולר בישראל.
 
בהודעת המשטרה ומשרד התקשורת נאמר: "החסימה תביא לכך שלא יתאפשר שום שימוש במכשיר שנחסם גם אם יוכנס אליו כרטיס חכם (SIM) פעיל אחר של כל חברה סלולרית. בפועל, עם ביצוע החסימה לא ניתן יהיה לעשות במכשיר כל שימוש שהוא. ההודעה לחברת הסלולר וחסימת המכשיר אינה מייתרת את הצורך לאתר את הגנב ועל כן במקביל לחסימה יש לדווח ולהגיש תלונה במשטרת ישראל על כל גניבה של טלפון סלולרי, במועד הקרוב ביותר ככל שניתן לאירוע הגניבה.
 
צוין  כי משטרת ישראל רואה חשיבות רבה במאבק בגניבת טלפונים סלולרים ובמסגרת ריכוז המאמץ להשבת הגניבה לבעליה, הוחזרו בשנת 2016 למעלה מ-2,000 טלפונים סלולרים
 
עם זאת, במשטרה לא הודיעו על השקעת משאבים נוספים שיאתרו מכשירי סלולר גנובים. 
כמו כן, במשטרה לא ידעו למסור את מספר מכשירי הסלולר שנגנבים מידי שנה משום שלא כל אחד שנגנב לו מכשיר מדווח למשטרה. מספר התלונות בשנת 2016 על גניבות סלולר (כולל פריצה לבתים בה גונבים את מכשירי הסלולר לצד חפצים נוספים) עומד על 600.