פרויקטי מים במזרח אסיה

יום א', 31 בינואר 2016

 

מאת רון שניר, נספחת כלכלית-סינגפור

 

PUB, רשות המים הסינגפורית, הודיעה בספטמבר 2015 על מכרז חדש לאספקת שירותי הנדסה עבור מתקן ההתפלה הרביעי בסינגפור, אשר ימוקם במזרח המדינה (Marina East). המתקן החדש, אשר ממוקם ליד אזורי אוכלוסיה במרכז העיר הצורכים מים לשתייה בכמויות נרחבות, יהיה בעל יכולות לטיפול במים ממאגר המרינה המפורסם (Marina Reservoir).

 

עם קיבולת של 136,000 מ"ק ביום (~30 מיליון אימפריאל גאלון), המפעל יסייע לסינגפור להתאים עצמה לצרכים הגדלים במרכז העיר וכן לשפר את עמידותה בעת תקופות יובש. המכרז כולל תכנון הנדסי עבור פיתוח המפעל תחת תנאי (DBOO Design Build Own Operate Arrangement).

 

המכרז עצמו, כאמור, פורסם ב- 15.01.16. למעוניינים לצפות במסמך המלא: TENDER – Marina East Desalination Plant 15 Jan 2016

ומאידך גיסא, אצל השכנה המתפתחת, אינדונזיה, ממשיכים להידרש לתפוקות חקלאיות רבות ואיכותיות. הנספחות הכלכלית, יחד עם יועץ מומחה לתחום בעל ניסיון של 50 שנה בחקלאות, החליטה לארגן ארבעה ימי פגישות וסיורי שטח לחברות חקלאיות בתחומי המשק החי (Livestock) וכן בתחום החקלאות הימית (Aquaculture) ואפליקציות לחקלאות/חקלאים קטנים.

תאריכי המשלחת הם 15-12/03/2016 והתיאומים בארץ מבוצעים על ידי מכון היצוא ובניצוחו של גלעד פלד. בחודש דצמבר קיימנו סמינר במכון להסביר על המדינה, כמו גם על הפוטנציאל. יש עדיין מקום מוגבל לחברות, שמעוניינות להצטרף. אם אינדונזיה היא שוק יעד הגיוני מבחינתכם (נדרשת הרבה השקעה, בעיקר של שהייה במקום) וחברתכם פועלת בסגמנטים, שצוינו לעיל, אנא פנו אלינו ונשמח לסייע ולארח אתכם בג'קרטה.