פרס מנמר מצטיין יוענק בכנס לשכת מנתחי מערכות

יום ד', 29 בפברואר 2012

 

לשכת מנתחי מערכות מידע החליטה להעניק השנה את פרס מנהל מערכות מידע  מצטיין לשנת 2012, ע"ש לודוויג מיטווך ז"ל לשני מנמ"רים מצטיינים- לסופיה מינץ,מנמ"רית משרד החינוך, ולרן הרפז, סמנכ"ל טכנולוגיות 013 נטוויז'ן.

הפרס לסופיה מינץ יוענק על הובלת מינהל התקשוב ומערכות מידע בסביבה ארגונית מורכבת ומשתנה ללא הרף, המשרתת את כלל מערכת החינוך (150 אלף מורים, 1.5 מיליון תלמידים והוריהם, 3,500 בתי ספר, 11,000 גני ילדים, וכן רשויות ובעלויות חינוך), כאשר היא פועלת בשלושה צירים מרכזיים : איכות, שירותיות, התחדשות וחדשנות.

סופיה מינץ הובילה בו זמנית ארבעה תחומי פרויקטים המצטיינים בתרומתם לשורה התחתונה של המשרד : "חוות הדעת" - פרויקט טכנולוגי חדשני וייחודי להקמת "ענן חינוכי" לשירות מערכת החינוך בישראל; מימוש הרפורמות בחינוך וההסכמים עם ארגוני המורים;  שיפור מתמיד של טיב וזמינות השירות שנותן המשרד ללקוחותיו; ייעול תהליכי עבודה במשרד באמצעות טכנולוגיות חדשות.

כן היא מקבלת את הפרס על תרומתה בתפקידים נוספים, דוגמת תפקיד הממונה על יישום חופש המידע במשרד, וכשותפה לפעילויות רוחביות ברמת הממשלה כחברה ועדת התקשוב המרכזית במשרד האוצר ובהובלת וועדות משנה מקצועיות.

 

הפרס לרן הרפז ניתן, על היותו מצטיין ביכולת להוביל שינויים בסביבה עסקית משתנה בחדשנות עסקית ויזמות טכנולוגית,  תוך הרחבה מתמדת של תחומי העשייה והפיכת טכנולוגיות-המידע למרכיב אסטרטגי בהצלחת החברה

מעניקי הפרס אומרים כי המנהיגות שהרפז מפגין, מעודדת את העובדים עמו להצטיין ולתרום להצלחת החברה לעמוד ביעדיה העסקיים המשתנים.

הוא מקבל את הפרס גם על לקיחת חלק מוביל בהטמעת תורת "הניהול הממוקד"  ליצירת ערך ארגוני בכלל החברה,' תוך הפעלתה באופן שיטתי ומובנה בכל תהליכי העבודה של חטיבת טכנולוגיות המידע.

התהליך הוביל לשיפור מדיד של21% תפוקות,  תוך שיפור באיכות התוצרים ובלו"ז. זאת ללא תוספת תקציבית ותוך שמירה על כח האדם הקיים.

רן הרפז ממשיך להוביל פרויקטים טכנולוגיים אסטרטגיים לחברה,  בהם עיצוב ארכיטקטורה כוללת לפי המלצות בינלאומיות של קונסורציום הטלקום, ובניית תוכנית רב-שנתית ליישום.

הפרסים  יוענקו  במסגרת  הכנס  השנתי ה-18  של  לשכת  מנתחי  מערכות  מידע  שיתקיים ב-5.3.12  בכפר המכביה, רמת גן.