פרס מפעל חיים לאחים יהודה וזהר זיסאפל

יום ב', 28 באפריל 2014

 

פרס 'מפעל חיים' הוענק לאחים יהודה וזהר זיסאפל במסגרת הכינוס השנתי של מהנדסי תעשייה וניהול, שנערך בתל אביב. הפרס הוענק על "התרומה הרבה לקידום תעשיית טכנולוגיית העלית בישראל ופיתוח שיטות ניהול המשלבות עקרונות רציונליים ואתיים, וניהול יחד עם יזמות טכנולוגית - שיטות המוכיחות עצמן פעם אחר פעם". את הפרס הגיש ליהודה זיסאפל, אמנון ברטל, יו"ר אגודת מהנדסי תעשייה וניהול בלשכת המהנדסים. בין מארגני האירוע היו גם הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון והמכללות בהן מלמדים הנדסת תעשייה וניהול.

"החברה הראשונה שהקימו יהודה וזהר, 'רד תקשורת מחשבים', הפכה לקבוצת 'רד בינת', הכוללת כעת עשר חברות עצמאיות, העוסקות בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות חדשניים לתעשיית תקשורת הנתונים המתחרות בהצלחה בחברות ענק בשוק הבינ"ל", אמרה אדית אורי, יו"ר ועדת הפרסים 2014, מלשכת המהנדסים.

"מהגרעין הראשון של הקבוצה צמחו מאות חברות היי-טק, חברות בנות, נכדות ונינות הממשיכות באותה שיטה ובשיעור הצלחה גבוה חסר תקדים, ובכך תרמו האחים זיסאפל תרומה סגולית להזנקת ההיי-טק הישראלי למעמדו המוביל בעולם". לדברי אורי, יהודה וזהר רואים בקידום הייטק הישראלי משימה, כשהם הופכים את החסרונות המקומיים ליתרונות. "השיטה של האחים זיסאפל הנוגעת ומחדשת בכל תחומי הניהול והיזמות ראויה לחיקוי ולימוד", אמרה אורי וקראה לחברי האגודה החושבים על נושא לתזה במסגרת לימודי תארים גבוהים, לקחת כנושא את "שיטת רד-בינת להצלחה בהייטק".

ועדת הפרס אף הדגישה את את העובדה שהאחים פועלים למען קידום החינוך הטכנולוגי בישראל ולמתן הזדמנות לנוער מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית לזכות בהשכלה מיטבית ולהגשים את חלום ההיי-טק הישראלי. "רוח ההתנדבות, התרומה לקהילה וההשקעה בחינוך הטכנולוגי, ניכרות היטב בפעילות החברתית של הקבוצה, להלכה ולמעשה".