פתרון M3 בחברת כרמל מיכלים מקבוצת נייר חדרה

יום ה', 10 ביולי 2014
 
קבוצת Intentia, המתמחה בפתרונות מחשוב תעשייתי לארגונים, מודיעה כי הטמיעה את פתרון M3 בחברת כרמל מיכלים מקבוצת נייר חדרה, המובילה בתכנון, ייצור ושיווק פתרונות אריזה. פרויקט ההטמעה התבצע על ידי חברת Intentia פתרונות מתקדמים, זרוע הביצוע של הקבוצה, ובגיבוי ייעוצו החיצוני של יוסי שמרי. הפרויקט, בהיקף של כ- 3 מיליוני שקלים, התבצע בזמן שיא של חמישה חודשים בלבד, תוך שיתוף פעולה מלא עם צוות מערכות המידע של כרמל מערכות מיכלים וחברת הבת פרנקל-כ.ד., כמו גם עם משתמשי מפתח מהחברה שלקחו חלק בהגדרת הפתרון. 
 
פתרון M3 , מפתרונות הדגל של חברת Infor הבינלאומית, הינו פתרון ERP ארגוני כולל לחברות בתחומי התעשייה וההפצה. M3 הוטמע בחברת כרמל מיכלים תוך כדי מיזוג מלא של הפעילות עם חברת הבת פרנקל-כ.ד., המתמחה בייצור אריזות מעוצבות. במסגרת הפרויקט סופקו פורטלים ארגוניים ייעודיים, ביניהם "פורטל לוחות חכם", המאפשר אוטומציה בהקמה וניהול פריטים חדשים תוך כדי קליטת הזמנות שוטפות. בנוסף, שולב פתרון מסופונים ייחודי לתמיכה בתהליכי הליבה של הארגון, הכוללים בין היתר שילוח כ- 70 משאיות ביום, ניפוקים, החזרות, קבלה מרכש של גלילי נייר ועוד. 
 
מאפיינים ייחודיים שבוצעו במהלך הפרויקט כללו חיבור למערכות ניהול רצפת ייצור ייעודית לייצור קרטון, ממשקים ייחודיים בהתאמה לפעילות מול חברת האם, נייר חדרה, הפעלת ממשקים חיצוניים ללקוחות במעמד הנפקת תעודת משלוח, וכן תהליכי אוטומציה של הזמנות ומועד אספקה תוך הפעלת Web Service ממערכת רצפת הייצור.
 
עוזי יערי, מנכ"ל קבוצת Intentia פתרונות אמר כי: "המורכבות של הפרויקט באה לידי ביטוי בתהליכים הייחודיים שנדרש לספק להם פתרון ובהיקף הפרויקט. הפרויקט היה קצר, ובעל תקציב נמוך יחסית, אך הוא יספק לארגון יותר בכל פרמטר בטווח הארוך - מהירות בקבלת החלטות ותהליכים עסקיים שזורמים טוב ומהר יותר".
 
ורד ברגר שמעוני, מנמ"רית כרמל מיכלים, אמרה כי: "לאחר שנבחנו החלופות המובילות בשוק, נבחר פתרון M3 בשל התמחותו בענף האריזה, וכן בשל הידע והניסיון המקיף של Intentia בתחום. כמו כן M3 הוטמע בהצלחה מרובה בשנת 2005 בחברת פרנקל כ.ד., והתבקש שפתרון זה יבחר גם בכרמל מערכות מיכלים, על מנת לאפשר עבודה על פלטפורמה אחידה כתנאי הכרחי לתהליך המיזוג בין החברות. הפתרון מסייע לחברה לעמוד באתגרים המורכבים בסביבת הייצור הדינמית ותומך בצמיחתה העתידית של החברה".