פתרון לגישה ושמירת סיסמאות

יום א', 7 באוגוסט 2016

כולנו מכירים את הצרה ששמה סיסמאות הזדהות בתקשוב – שקשה מאד לזכור את כולן בלי לטעות.

עם פרויקט Google חדש, בשם Yoloמורחב אתה בסופו של דבר לא צריך לזכור את הסיסמות לאפליקציות או האתרים שלך ואינך זקוק למסכי קישור  לשם גישה לאפליקציות השונות.

Googleמשתפת פעולה עם שירות לניהול סיסמאות  לבנות מה את   Yolo מורחב , APIחדש שיאפשר לאפליקציות אנדרואיד לגשת לאישורי הכניסה שלך באופן מאובטח ולהכניס אותך ללא שום בעיה.

מנהל בחברת סיסמאות בשם  Dashlane  גילה שיתוף פעולה עם גוגל בפרויקט שיאפשר למשתמשי אנדרואיד בקלות ובבטחה להיכנס לאפליקציות הניידות שלהם באמצעות סיסמאות מאוחסנות.

הפרויקט יהיה כרוך עם חברות מנהלי סיסמאות, כאשר באופן אוטומטי ניתן  ליצור, לאחסן ולאתחל סיסמאות עבור אתרי אינטרנט, כך שאתה לא צריך לזכור אותן.

בחברת Dashlane מציינים כי סיסמאות הפכו רע הכרחי עבור התחברות אל האתרים והאפליקציות. קשה ליצור ולזכור  אותן, והן לא בטוחות מפני תקלות. שיטות אבטחה אחרות, כגון טביעות אצבע וסריקת איריס, הן פשוטות ובטוחות יותר, אבל הן עדיין בחיתולים. שילוב סיסמה מנוהלת ישירות לתוך כניסות אתרים ואפליקציות שלך יכול להוכיח להיות הפתרון הטוב ביותר.

מנהלי סיסמאות הן דרך מעשית להימנע מהתמודדות עם גנבי סיסמאות.

ואמנם בשטח כבר פועלות חברות כמו  Dashlane, Roboform, LastPassו 1Password- כשכולם מנסים לעשות את אותה עבודה למעשה.

דוברת Dashlane אמרה לאתר  CNET כי המגמה כרגע היא להרחיב את  Yoloבמסגרת APIפתוח (ממשק תכנות יישומים), אשר מאפשר למפתחי אפליקציות לתמוך במנהלי סיסמאות שונים.

"התמונה הגדולה היא לקדם שיטות ניהול סיסמאות יותר פרואקטיביות יותר שקופות, מה שאומר שהניהול יהיה בצורה חלקה וזמין לכל האפליקציות ללא סיבוכי כניסה מיותרים בכל פעם שאתה צריך את זה," אמרה הדוברת. "פרויקט זה הוא הצעד המשמעותי הראשון לקראת גישת  ביטחון ונגישות עבור כל משתמש, על כל מכשיר."

גוגל צפויה לאשר את ה- APIהמורחב  בחודש הבא.