פתרון לקיצור תהליכי מימון לרכב עבור מימון ישיר

יום א', 20 במאי 2012

מטריקס וקונסיסט והשלימו לאחרונה פרויקט פיילוט עבור מימון ישיר, שמקצר משמעותית את תהליכי הלוואת המימון לרכב. היקף הפרויקט נאמד בכמיליון ?. בעקבות הפיילוט, שהסתיים בימים אלה, תוטמע המערכת בכ-300 סוכנויות הרכב העובדות עם 'מימון ישיר'.

במסגרת הפיילוט הוטמעה מערכת האינטר-ג'ק, שפותחה על ידי חטיבת פתרונות פיננסיים וטכנולוגיות במטריקס, המהווה ממשק בין מערכות 'מימון ישיר' לבין סוכנויות הרכב. המערכת מחליפה את התהליכים הידניים באמצעותם אושרה הלוואת מימון רכב בעבר לתהליכים ממוחשבים מבוססי אינטרנט, ובכך מקצרת משמעותית את תהליך אישור הלוואות מימון הרכב.

עוד במסגרת הפיילוט, הוטמעה תוכנת פרינט בוס (PrintBOS) של חברת קונסיסט טכנולוגיות מקבוצת קונסיסט להפקת מסמכי ההלוואות למימון רכב באמצעות 'מימון ישיר'. מימון ישיר מספקת הלוואות למימון רכב בהיקף של יותר מ- 160 מליון שקל בשנה לכ- 30 אלף לקוחות.

לדברי אמיר עוז, מנהל מחלקת תוכנה ב'מימון ישיר', "הפתרונות שהוטמעו בפרויקט מקצרים את זמן ההמתנה של הלקוח למסמכי ההלוואה בסוכנות הרכב באופן משמעותי. בשלב הפיילוט השתתפו 20 סוכנויות רכב ובעקבות הצלחתו יורחב השירות לכל 300 סוכנויות הרכב המעניקות הלוואות לרכישת רכבים באמצעות 'מימון ישיר', בניהן: אלבר, אוטו דיל, אוטו סנטר ועוד".

לדברי אודי אילון, מנהל אגף תשתיות אפליקטיביות בחטיבת פתרונות פיננסים וטכנולוגיות במטריקס, "מערכת האינטר-ג'ק ממחשבת את כל תהליך אישור ההלוואות – החל מהזנת פרטי הלקוח ופרטי ההלוואה המבוקשת, המשך בהעברת מסמכים סרוקים בין סוכנויות הרכב ובין מערכות 'מימון ישיר', בדיקת ואישור ההלוואות בזמן אמת וכלה בהחזרת תשובה לסוכני הרכב במסגרת ממשק המערכת. כל זה תחת תקני אבטחה קדפניים ותעבורת נתונים מאובטחת בין המערכות. יכולות המערכת מייעלות את תהליכי אישור ההלוואות משמעותית, מצריכות פחות מעורבות אנושית בתהליך ובכך משפרות את השירות שניתן ללקוח".

לדברי שמעון (שימי) שלמה מנהל מוצר פרינטבוס, מערכת ניהול הפלטים של קונסיסט טכנולוגיות, זהו הפרויקט הראשון שהושלם בגרסת 5.0 החדשה, שהושקה בינואר 2012. גודל המסמך הכולל כ- 30 דפים אינו עולה על 200kb. לדבריו, חשיבות גודל המסמך היוותה גורם מכריע בפרויקט זה, שכן הוא מהווה פרמטר בעל השפעה הן על גודל הארכיב והן על תעבורת הקבצים על גבי הרשת.

שלמה הסביר, כי בתהליך החדש שנבנה ב'מימון ישיר' הנציג בסוכנות הרכב מעביר את בקשת ההלוואה ל'מימון ישיר' באמצעות האינטרנט. מיד מתקבלת תשובה חיובית או שלילית, בהתאם לנתוני הלקוח (גובה משכורת, יכולת החזר וכו'), ובלחיצת כפתור נוספת מונפקים אלקטרונית מסמכי ההלוואה ונשלחים ישירות אל הנציג לחתימה.

.