צופים עלייה בביקוש לקורסי מחשבים והייטק

יום ה', 6 בפברואר 2014

 

שאלון סוףשנה/תחילת שנה – Softnews:

 

ינון שבירו, סמנכ"ל שיווק בג'ון ברייס מכללת הייטק

 

כיצד חברתך מסכמת את שנת 2013 מבחינת התקדמות (או נסיגה) כלכלית, מקצועית וכניסה לשטחים חדשים?

שנת 2013 היתה שנה מאתגרת עבורנו בכל הקשור לפעילות ההדרכה הטכנלוגית שאנו מספקים לחברות וארגונים. חברות מצד אחד נאלצו לחסוך בתקציבים ומצד שני נדרשו עדיין לתת מענה מקצועי ואיכותי להכשרת העובדים והמנהלים שלהם בתחומי הטכנולוגיה המתפתחים כגון: שירותי ענן, ביג דאטה, מובייל, אבטחת מידע ועוד לצד מקצועות הניהול. כל זאת כדי לייעל ולמקסם את ביצועיהם,לשפר את התפוקות ולשמר את העובדים.

מצב זה הביא אותנו להשקיע משאבים רבים בפתרונות הדרכה יצירתיים ואפקטיבים ביניהם סדנאות וכנסים ממוקדים כגון: כנס MobileWeb  לעוסקים בעולם המובייל והאינטרנט, כנס QA Extremeלעוסקים בעולם בדיקות התוכנה ואבטחת איכות, כנס Big Dataלעוסקים בעולם זה וכמובן שבוע אורקל, המשלב עשרות סמינרים מקצועיים בתחומי אורקל, פיתוח, סדנאות ניהול ועוד. סדנאות וכנסים אלו מאפשרים לעוסקים בתחומי הטכנולוגיה המגוונים להתעדכן באופן ממוקד, מקצועי וזמין במגמות ובחידושים הטכנולוגיים החמים ביותר, הנדרשים להם לטובת ביצוע עבודתם.

בנוסף, גם פיתחנו מספר לומדות מקוונות וכלים אינטראקטיבים לחברות וארגונים באמצעות האגף ללמידה מתוקשבת שלנו, שמסייעים להכשיר את עובדי הארגון בצורה חווייתית ומבוקרת תוך חסכון גדול בעלויות. בין הלומדות הבולטות שהשקנו לאחרונה ניתן למנות לומדת אבטחת מידע שמסייעת לארגונים להתמודד עם איומי הסייבר על ידי הגברת המודעות לנושא בקרב העובדים. 

בפעילות ההכשרה המקצועית שלנו מול המגזר הפרטי ראינו גידול משמעותי,שכן הביקוש לעובדים בתחומי ההייטק והדיגיטל גדל מיום ליום  ויותר אנשים מעוניינים להשתלב בתחומים אלו. גם עובדים מנוסים בתעשיית ההייטק שמרגישים שהם 'דורכים במקום' ומעוניינים להתקדם בעשייה או בתפקיד פונים אלינו להסבות והדרכות מקצועיות. בין התחומים החמים כיום  ניתן למנות את ההכשרות בתחומי המובייל, אבטחת מידע וסייבר, מומחי ענן וביג דאטה, ניהול מדיה חברתית, טכנאי סמאטרפונים וקורסי ניהול כגון מנמ"רים,  ניהול פרויקטים וניתוח מערכות.

 

 

מהן התוכניות שלכם בהרחבת עיסוקים ועסקים, כניסה לתחומים חדשים, קליטה (או חלילה פליטה) של עובדים.

גם  השנה נמשיך לעקוב אחר המגמות וההתפתחויות הטכנולוגיות על מנת לפתח ולקדם הכשרות ומסלולי לימוד חדשים בתחומי ההייטק והניהול המתקדמים והחמים ביותר הנדרשים בשוק העבודה לחברות וארגונים. כמו כן נרחיב את המשאבים שאנו משקיעים בקמפיין שלנו לקידום התעסוקה של בני 40+ שחווים לא מעט אתגרים בשוק העבודה בכלל ובשוק ההייטק בפרט.

במסגרת זאת אנו מציעים להם מסלולי הכשרה למקצועות מבוקשים עימם יוכלו לצאת לשוק העבודה במסגרת עבודה כשכירים, פרילנסרים או על ידי הקמת עסק עצמאי. כחלק מהפעילות אנו מספקים להם גם סדנאות ללא עלות לחיפוש עבודה והקמת עסק. פעילות נוספת שנשקיע בה משאבים רבים היא במסגרת בית הספר שלנו למקצועות השיווק באינטרנט. בית הספר שכבר קיים מספר שנים והכשיר אלפי אנשים לשוק העבודה בתחום זה, זוכה לביקושים גבוהים ביותר בזכות הביקוש הרב לעובדים בתחום והשנה אנו צפויים להשיק מספר קורסים, סדנאות וכנסים שייתנו מענה מקצועי ואיכותי לנושא זה.

 

מה הערכתך לגבי מצב השוק הישראלי היום והצפוי לשנת 2014?

 

אני מעריך כי שנת 2014 בדומה לשנת 2013 תהיה מאתגרת ומורכבת לחברות וארגונים וסביר שזה ישפיע גם על פעילות משאבי האנוש וההדרכה שלהם. אנו מצידנו נמשיך להיות קשובים לארגונים ולספק להם פתרונות הדרכה יצירתיים.

עם זאת אני מעריך שתחום ההייטק ימשיך להיות הקטר של המשק ועל כן מצד  הקהל הרחב אנו צופים עלייה בביקוש לקורסי מחשבים והייטק. מסלולי הלימוד שלנו המותאמים לצורכי שוק העבודה ומכשירים למקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה ובתחום ההייטק בכלל, מאפשרים לכל מי שמתאים לתחום להשתלב תוך פרק זמן קצר בתחום ההייטק ולהנות מקריירה מעניינת ומתגמלת במיוחד לעומת תחומים אחרים. עובדה זו מביאה רבים מהקהל הפרטי לפנות אלינו להכשרות בתחום.