צפויה צמיחה מואצת במערכות חכמות

יום ג', 4 באוקטובר 2011

המערכות החכמות - אלו המתאפשרות בזכות מעבדים חזקים, קישוריות ורמה גבוהה של מערכות הפעלה - יצמחו מ-19% ממספר המערכות שנמכרו ב-2010 לכשליש מכל המערכות האלקטרוניות עד שנת 2015. כך עולה מדוח שעסק בהתפתחות שוק המערכות החכמות שפרסמה חברת המחקר IDC.

מהמחקר שכותרתו Intelligent Systems: The Next Big Opportunity עולה כי השוק למערכות חכמות גדל במהירות, כאשר השנה נמכרו 1.8 מיליארד יחידות בשווי של טריליון דולרים. עד שנת 2015 השוק יכפיל את עצמו לכמעט 4 מיליארד מערכות והכנסות של למעלה מ-2 טריליון דולר.

בסך הכל מערכות משובצות יצרכו 14.5 מיליארד מעבדים בשנת 2015. התחזית מבוססת על מכירות משולבות של מחשבים, שרתים וטלפונים סלולאריים.

תוצאה זו מעידה על כך שהתפתחות המערכות המשובצות מבעלות תפקוד קבוע וללא קשר עם מערכות אחרות למערכות חכמות, ממשיכה לצבור תאוצה ותביא בסופו של דבר להגשמת חזון ה"אינטרנט של הדברים". יתרה מכך, הדוח מדווח על כך שהמומנטום יואץ מעבר לשנת 2015 כאשר סביבה אקולוגית של ספקי חומרה תוכנה ושירותים יוסיפו חוכמה למערכות באמצעות רמות גבוהות יותר של ביצועים ויכולת תכנות, סוגים רבים יותר של קישוריות, חדירה גבוהה יותר של חיישנים ובסיס גדל והולך של יישומים מבוססי ענן.

"IDCמאמינה כי דור חדש זה של מערכות חכמות והאקוסיסטם שסביבן יגיע לחדירה גבוהה וייסד את הדור הא במיחשוב במהלך חמש השנים הבאות" אומר מריו מוראלס, סגן נשיא למחקר בתחום השבבים ב-IDC. "יישומים מבוססי ענן ואיזון עומסים אנליטי יספקו ערך עסקי עצום מכל המידע של המשתמש הסופי."

"הענן הוא קשר חשוב המאפשר לממש את התפיסה של 'האינטרנט של הדברים'"  אומר קווין דייוויס, מנהל חטיבת WindowsEmbedded במיקרוסופט. "כאשר זמינות מיחשוב הענן תשלולב עם התפתחויות מרשימות בהתקנים מתמחים ובמסר גדול יותר של נקודות מגע  לאיסוף הנתונים בכל רחבי החברה, תתפתח מסה קריטית של יכולות. אנו צופים שהמכשירים ישברו שיאים חדשים באיסוף מידע, ואנו נערכים להרחיב את האפשרויות להיכן לשלוח את המידע וכיצד להשתמש בו באמצעות מערכות חכמות."