קבוצות ההאקרים מוסיפות לחגוג

יום ו', 15 ביולי 2011

חיסולו של אוסמה בן לאדן הביא אחריו גל חסר תקדים של הונאות מקוונות בחודש מאי. בחודש יוני ראינו שאריות של אותן התקפות שהמשיכו להופיע פה ושם אך אפשר לומר שהתקפות אלה, המנצלות את החיסול, מאחורינו.

מי שהמשיכו לעשות כותרות בחודש יוני היו קבוצות ההאקרים האקטיביסטים Lulzsec ואנונימוס שהמשיכו בשלהן עד שלקראת סוף החודש הודיעה Lulzsec  על הפסקת הפעילות שלה.

ל-Lulzsec מיוחסות הפריצות לאתר ה CIA, אתר הסנאט של ארה"ב, ליחידה לפשע מאורגן בבריטניה ועוד. למרות שבהודעת הפירוק שלהם טענו ב-Lulzsec שהפעילות שלהם תוכננה מראש ל 50 יום והיא השיגה את מטרתה, בקהילת אבטחת המידע מעריכים שמעצרים שנעשו לאחרונה והתקפות של האקרים אחרים נגד הארגון הן אלו שהביאו לבסוף לפירוקה.

אך בטרם הספקנו 'לקום מהשבעה' על Lulzsec, חזרה אנונימוס לכותרות כשהודיעה שהצליחה לשים את ידיה על 40 טרה בייט של מידע מסווג של רשויות האכיפה של ארה"ב. למרבה האירוניה, חלק מהמידע נוגע ישירות לאכיפת החוק נגד האקרים.

בתחום איומי האינטרנט המשיכה משפחת ה-Malware המכונה IFN/Autorun  להיות האיום הנפוץ ביותר ברוב ארצות אירופה בחודש יוני.  משפחה זו של Malware  מנצלת את אופציית ההפעלה האוטומטית (Autorun) של רכבי מדיה ניידת במערכת ההפעלה של מייקרוסופט על מנת להפיץ את עצמה ממחשב למחשב.

בחברת ESET מציינים שלמרות שמשפחה זו של Malware  מובילה את רשימת האיומים ההתמודדות איתה היא דווקא די פשוטה וכדי להימנע מהדבקה יש לנטרל את אופציית ההפעלה האוטומטית במערכת ההפעלה Windows  של מייקרוסופט ולהשתמש בתוכנת אנטי וירוס אמינה ומעודכנת אשר מאפשרת גם סריקה של רכיבי מדיה ניידת המחוברים למחשב.

בחברת ESET מציינים גם שמשפחה זו של Malware מובילה גם טבלת האיומים בישראל.

במקום השני מבחינת איומי האינטרנט נמצאת התולעת קונפיקר המפורסמת אשר למרות היחלשותה בחודשים האחרונים, עדיין נמצאת בין האיומים הבולטים ביותר מאז התפרצותה בשנת 2008. ובמקום השלישי נמצאת משפחה של Malware, המכונה Win32/on-line-games, שמטרתה גניבת מידע מגיימרים כגון סיסמאות, פרטי אשראי ועוד.