קבוצת שלמה מיישמת חיתום דיגיטלי

יום א', 7 בספטמבר 2014
 
 
קבוצת שלמה, הקבוצה הגדולה והמובילה בישראל לליסינג, השכרה ומכירת רכבים החלה ליישם פתרון ייחודי לחתימה דיגיטלית, על גבי טאבלטים, במרכזי השירות והמכירה שלה. הפתרון שפותח בשיתוף  חברת קומסיין, עם מחלקת מערכות מידע של הקבוצה, מיושם כעת בסניפי חברת ההשכרה ובהמשך יושק לסניפי חברת המכירה. הפתרון של קומסיינטראסט מבטל את הצורך בהדפסת החוזה, בעת השכרת רכב והוא עומד בכל התקנים לחתימה דיגיטלית ברמת אבטחה הגבוהה ביותר.
אפליקציית החתימה על גבי טאבלט, מאפשרת לדייל ההשכרה לסרוק אוטומטית לחוזה כל מסמך הנדרש להשלמת העסקה לרבות תעודת הזהות, רישיון הנהיגה, דרכון וכו', היתרון ללקוח הינו היכולת יכול לראות את המסמך בשלמותו ולדלג מנקודת חתימה אחת לאחרת ולחתום בכל נקודה ונקודה הנדרשת  לחתימה. בתום התהליך נציג החברה חותם בחתימה אלקטרונית שלו ובכך נועל את המסמך כך שהמסמך מקבל תוקף משפטי. 
כיום נדרשים, ארגונים רבים להחתים את לקוחותיהם בעמדת השירות על טופסי הצטרפות לשירות / הזמנת עבודה / הזמנת מוצרים בנקודות מכירה / טופס פרטים אישיים, כמו גם טפסים נוספים. במקרים אלה נותן השירות בארגון מדפיס את הטופס ומבקש מהלקוח לחתום  פיזית על הניירת, מצלם מסמכי זיהוי נדרשים ועוד. בסופו של התהליך סורק הארגון את המסמכים ומעביר אותם לארכיב דיגיטלי, או שומר אותם בקלסרים.
 
חברת שלמה סיקסט הבינה מהר כי קיים הכרח בהחלפת השיטה המיושנת והחליטה להקל את חייהם של לקוחותיה ולמנוע המתנה מיותרת במרכזי השירות והמכירות שלה. לאחר החתימה על טופס אלקטרוני על גבי הטאלבט, הטפסים החתומים מועברים אל הלקוח ישירות לאימייל האישי שלו ולארכיון הדיגיטלי של הספק במקביל. עלות פתרון כזה – כ-500 דולר לעמדה.
יובל שני סמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת שלמה,אומר: "שלמה סיקסט תמיד משקיעה ביצירת הובלה ושמירה על יתרון שירותי וטכנולוגי בשוק.. הפתרון של קומסיין מהווה יתרון משמעותי ביותר ללקוחותינו, הן מבחינת רמת הנוחות והן מבחינת חווית הלקוח במרכזי השירות. בנוסף לכך - חיפוש המסמכים אצלנו קל ונוח ואין צורך בהדפסת המסמכים. הפידבק מהמשתמשים והלקוחות מצויין וכוונתנו לפתח עוד את המערכת בעתיד לשימושים נוספים".
 
ניר בר-לב, מנהל מחלקת מוצרים בחברת קומסיין, אומר: "ייעול התהליך היה אתגר טכנולוגי שכן מדובר באפליקציה ייחודית המשלבת רמת אבטחה גבוהה, נוחה מאד למשתמש וחסכונית בזמן. עד היום ראינו מחשבים שעומדים על השולחן עם הגב אל הלקוח, כאשר הפקיד מכין הסכם לחתימה, מדפיס אותו ומבקש מהלקוח בנקודת המכירה לחתום,. המערכת החדשה מאפשרת הצגת התכנים גם בצד של הלקוח (ע"ג הטאבלט) וגם בצד של הספק (ע"ג ההמחשב), כך שהלקוח רואה בדיוק את אותו מסך שהספק רואה בעת התהליך, בשקיפות מלאה ובזמן אמת, אפשרות לקרוא בנחת ולחתום בנחת".
 
חברת שלמה סיקסט רכשה עד כה 200 עמדות בהיקף כספי של רבע מיליון ?.