קודאק מנסה לחדור לתחום הסמארטפון

יום א', 4 בינואר 2015

כידוע, בשנים האחרונות נשארה חברת קודאק (מי שהנהיגה בשעתו את עולם הצילום) מאחור.

עתה היא מנסה שוב  לחזור לשורת המנהיגות .

מותג הצילום הוותיק שהופשט מנכסיו חוזר לשוק עם ניסיון לפרוץ לשוק המובייל.  על בסיס עברה של החברה, יושם במכשירים דגש על תחומי הצילום, שיתוף התמונות ועיבודן
החברה הודיעה עתה כי תשוב לשוק - והפעם, עם סמארטפונים וטאבלטים שבהם יושם דגש על תחום הצילום. היא העניקה אישור לשימוש במותג שלה לקבוצת בוליט (Bullit) הבריטית, שמתמחה בייצור מכשירים תחת מותגי צד שלישי. החברה ייצרה ושיווקה בעבר סמארטפונים מוקשחים תחת מותג נעלי קטרפילר.
 
עדיין לא נחשפו פרטים טכניים על המכשירים, אך ככל הנראה שיושם בהם דגש על תחום האופטיקה ועיבוד התמונה. על פי בוליט, המכשירים יכללו אפשרות לצלם, לשמור, להדפיס לשתף ולערוך תמונות.
 
קודאק עברה תהליך מסיבי של ארגון מחדש בשנה האחרונה ונפטרה כמעט מכל חטיבות הייצור שלה למעט חטיבת ההדפסה התעשייתית. ואולם, נראה ששוק המובייל אינו בהכרח היעד הבא שלה. הטלפון והטאבלט שתחשוף עתידים להיות בעלי מצלמות מתקדמות במיוחד ועם תמחור תואם - בדומה לסמארטפון הלומיה 1020 של נוקיה או הגלקסי K-Zoom של סמסונג. 
מה סיכויי הצלחתה? 
קטגוריית ה"מצלמפון" אף פעם לא הצליחה לסחוף אחריה את הקונים משלל סיבות: הראשונה היא שהמכשירים ששווקו עד כה היו נישתיים למדי ולא הצליחו לספק חוויית צילום טובה או חוויית סמארטפון יעילה. בנוסף, התמחור הגבוה שלהם הפך אותם ללא נגישים ביחס לתמורה שהם סיפקו.