קורס לנשים יזמות בטכנולוגיה גבוהה

יום ב', 19 בספטמבר 2016

 

המחזור הראשון של קורס חדש שמיועד לקידום נשים יזמות, הושק בחגיגה רבת משתתפות במתחם היזמות Lighthouseשברעננה. 35 נשים (וגם 3 תינוקות צעירים שהגיעו עם אימהותיהן) יצוידו בשבועות הקרובים ב?ארגז כלים?, שיכלול ממושגי יסוד בסיסיים וטיפים להקמת מיזם, דרך היבטים משפטיים וחשבונאיים ועד ?כיצד מגייסים כסף?. הכלים החדשים יאפשרו להן לפרוץ בקלות רבה יותר לשוק עם המיזמים שלהן.

את המפגש חנך המארח, עמוס טלמור, יו"ר Lighthouse, יזם ומשקיע, שהדגיש כי חלק מראיית העולם שלו היא קידום נשים יזמות והעלאת מספרן בתעשיית ההייטק, וכי הכוונה היא להפוך את המתחם לנקודת מפגש בה נשים מכל תחומי הטכנולוגיה יוכלו לחלוק תובנות וחוויות, ללמוד מנשים מצליחות שכבר עשו את זה ולהיפגש עם משקיעים פוטנציאליים. זאב בילסקי, ראש עיריית רעננה, הגיע למפגש עם הצוות הבכיר של העיריה – כולו על טהרת הנשים (להוציא את רואי דינוביץ

ראש מנהלת עסקים רעננה), שכלל את מיכל הירש נגרי, סימה פרי, רונית וינטראוב, ואיילת דליות.

 

עידו מנור, יזם סידרתי מקים ושותף לחזון ומנכ"ל Lighthouse   ורווית שושן, סמנכ"לית פיתוח עיסקי ב-Lighthouse(ורכש טרי ממיקרוסופט) ציינו כי יזמות היא עולם שפתוח לאנשים מוכשרים בלי קשר לגיל, מין ורקע משפחתי. ?המטרה שלנו היא לסייע לגדל בישראל את הדור הבא של היזמות (וגם יזמים) עם הבנה של התהליך היזמי.  כיום אחוז הנשים בתחום מגיע למספרים חד ספרתיים וחייבים לשנות את המאזן הזה – ומהר?.

דוברות נוספות במפגש הפותח היו אורנה קליינמן, מנכ?לית SAPישראל שמרכז הפיתוח של החברה ממוקם ברעננה, שחלקה תובנות וטיפים להצלחה, אילנה שושן, מלכת היופי לשעבר, מפיקת סרטים מצליחה ומנהלת שדולת הנשים ואת הרצאת ה?השראה? העבירה רוני רוס, מייסדת ונשיאת חברת פנורמה, ומי שהייתה אחראית על ?האקזיט הנשי הראשון בישראל?.

בתמונה:

מימין, רונית וינטראוב, מרטה טלמור, מעצבת מתחם Lighthouse, עמוס טלמור,אורנה קליינמן, זאב בילסקי, וסימה פרי.