קיבוץ רביבים משקיע בקידום סטארט-אפים

יום ב', 27 ביולי 2015

 

 

·         רביבים, שידוע בפעילותו העסקית והיזמית הענפה, יפתח את המחזור הראשון של "המדגרה" באוקטובר ויציע ליזמים מסלול מנטורינג ופיתוח אינטנסיבי בתנאי מחייה מלאים בקיבוץ

·     www.madgera.com

קיבוץ רביבים, שהינו קיבוץ שיתופי ברמת נגב, הודיע על הקמתה של תוכנית האצה מסוג Startup Bootcamp  בשם "המדגרה". בכוונת קיבוץ רביבים גם לקחת חלק בהשקעות המשך של מיזמים שיצאו מהתכנית.

המחזור הראשון ייפתח כבר באוקטובר הקרוב, והיזמים שייזכו לקחת בו חלק יגורו בקיבוץ במשך שלושה חודשים (רחוק מכל הרעשים, טרדות היום-יום והפיתויים של העיר). במדגרה היזמים יקבלו לווי צמוד של מנטורים עסקיים וטכנולוגיים וכן מגוון שירותים שיסייעו להם לפתח את הסטארט-אפ שלהם. כמו כן, המשתתפים יהנו מכלל שירותי הקיבוץ באופן חופשי, ללא תשלום.

בישראל קמו בשנים האחרונות מספר גדול של תוכניות יזמות ואקסלרטורים, אולם זוהי הפעם הראשונה שבה מושקת פעילות מסוג זה בקיבוץ שיתופי. בנוסף, עוד לא קיימת בארץ תכנית הכוללת מגורים ומחייה ללא עלות ליזמים.

לדברי דוד בן לולו, מנהל העסקים של הקיבוץ, מדובר במהלך טבעי שמסמן את כניסתה של התעשייה הקיבוצית לעולמות היזמות וההון סיכון:  "תרומתה של התעשייה הקיבוצית המסורתית לכלכלה הישראלית ידועה ומהווה את אחד מקטרי הצמיחה של המשק המקומי. מבחינתנו מדובר במהלך סינרגטי לפעילות הקיימת של הקיבוץ, שהינו יזמי במהותו. אין לנו ספק שבעתיד נראה יותר ויותר קיבוצים שמשקיעים בסטארט-אפים או מקימים קרנות מתוך כוונה להפוך לשחקנים משמעותיים בתעשיית ההיי טק המקומית".

לקיבוץ רביבים עשרות פעילויות עסקיות, שהבולטות שבהן הן החברות רבל, רביב וארקל אשר מתמחות בייצור רכיבי פלסטיק לתעשיות הרכב ומחזורי המכירות שלהן עומדים על מאות מליוני שקלים בשנה.

מנהלי המדגרה ומייסדיה, יחד עם קיבוץ רביבים, הינם  אלעד יאורי מקיבוץ ארז (לשעבר מנהל תחום חדשנות בקבוצת רוביקון) וליאון דוד, מקיבוץ רביבים, מומחה UI\UX.

מחפשים יזמים מעולמות הווב והמובייל

במחזור הראשון של התכנית, שייפתח ב-11 באוקטובר 2015, תתמקד ועדת הקבלה במיזמים צעירים מתחומי ה-ווב והמובייל, במטרה להגיע לשלב של הוכחת התכנות או גרסת בטא בתום שלושת החודשים. תינתן העדפה לצוותים שמשלבים אנשי טכנולוגיה ופיתוח עסקי.

במהלך חודשי השהייה בתוכנית, יקבלו היזמים שירותי עיצוב ותכנוןUI\UX ללא עלות; בניית תוכנית עסקית החל משלב פיתוח הקונספט ועד התווית אסטרטגיה שיווקית ובניית מודל עסקי; סדנאות מעשיות בנושא שיווק, פרסום והרחבת מעגל משתמשים; גישה למנטורים ובכירים בתעשיית ההון סיכון הישראלית; חשיפה בסיום התוכנית בפני קרנות השקעה וסיוע בגיוס סיד וכמובן- סביבה תומכת וקהילתית ושילוב מלא בחיי החברה בקיבוץ.

 שותפי התוכנית:

בין השותפים האסטרטגיים שכבר הודיעו על תמיכתם בתוכנית, ניתן למצוא את: Microsoft   אשר תעניק ליזמים חבילת שירותים בשווי אלפי דולרים לכל צוות; WIX אשר ילוו את המיזמים כמנטורים; Deloitte אשר מקצה ליזמי התכנית שירותי ליווי פיננסי; משרד הפרסום לסלולר Moblin אשר יקצה מנטורים ויספק חבילת שיווק במובייל עבור הוכחת התכנות של המיזמים;WeWork שתעניק לסטארט-אפיסטים חבילה מיוחדת שתאפשר להם להשתמש במתקני החברה לאחר סיום המדגרה והיציאה מהקיבוץ,  Fogel IP  יספקו ייעוץ בנושא רישום פטנטים;שנהב  יספקו ייעוץ משפטי, ;Activetrailשתיתן ליזמים 6 חודשי שימוש ללא עלות בשירותי מערכת הדיוור  וסטודיוWILD  המתמחה ב-UI\UX  ופיתוח טכנולוגי חדשני לתחומי

הWeb & Mobile –  ופועל ברביבים, ייקח חלק בפיתוח ועיצוב האפליקציות.