קידום מתמחים לתעשייה והיי-טק בירושלים

יום ג', 28 ביוני 2011

בסוף יוני נערך בירושלים  כנס בנושא "מתמחים לתעשייה והיי- טק" בו הוצגו תכניות לשילוב צעירים בתעשייה בירושלים, ביניהם פרויקט המתמחים של 'רוח חדשה' המתרחב לשוק תעשיות עתירות הידע בעיר.

הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים פועלות בימים אלה לקידום ופיתוח תעשיות ההיי- טק בעיר, תוך מתן מענקים מגוונים בתחום, תמריצים כלכליים, תמיכה בהרחבת פרויקט המתמחים לתחום ההיי-טק והביו מד ופעולות נוספות.

הכנס בו שותפה התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים התקיים במתחם של חברת אינטל בירושלים, במעמד ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת, ומטרתו לחשוף בפני בכירי התעשייה בעיר את חשיבותו של הפרויקט ומסלולי ההתמחות החדשים בתחום. הפרויקט מעניק הזדמנות למעסיקים לקבל לשורותיהם צעירים  משכילים,  אנשי המחר בתחומם, ומעניק לצעירי העיר הזדמנות להשתלב בחברות היי- טק המובילות בעיר.

התאחדות התעשיינים בירושלים שמה לה למטרה להגביר את תיעושה של בירת ישראל ולפתח את שוק התעסוקה בעיר. תמיכה בפרויקטים צעירים המעודדים שילוב סטודנטים בעבודה בירושלים, כדוגמת פרויקט המתמחים של 'רוח חדשה', יבסס בעיר את דור המחר של תעשיית ההיי- טק ויטיב עם תושבי העיר היום ובעתיד.

פרויקט המתמחים של מיזם 'עיר. אקדמיה' ועמותת 'רוח חדשה' משלב  כ- 500 סטודנטים בשנה בשוק התעסוקה הירושלמי, ומאפשר להם ליצור קשרים ולצבור נסיון בתחום לימודיהם. לפרויקט אלפי בוגרים, ובימים אלה מתמקדת העמותה בחיזוק מסלולי  ההתמחות בתחומי ההיי- טק והביו מד, ופיתוח מודל חדשני להשמת צעירים בוגרי האקדמיה בשוק התעסוקה הירושלמי בתום לימודיהם.

בנוסף לתמיכת הממשלה בפרויקט, קרנות פילנתרופיות וגופים פרטיים נוספים מעודדים אף הן את פעילות הפרויקט ומעניקות תמיכה כלכלית לפעילותה של העמותה והפרויקטים בהובלתה. כך גייסה 'רוח חדשה' תמיכה תקציבית לפרויקט מקרן גנדיר, הג'וינט, קרן רוטשילד קיסריה, בנק הפועלים ועוד.

אריק גרבלסקי, יו"ר התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים: "התאחדות התעשיינים במרחב ירושלים רואה בשילוב הצעירים בתעשייה המתפתחת בעיר כוח מניע להצלחתה ושגשוגה של העיר ירושלים ועל כן תרומתנו לנושא. ככל שתעשיינים רבים יבינו את משמעות הקשר בין תעשייה להון אנושי צעיר, כך נתרום יותר את חלקנו להישארותם של הצעירים בירושלים".

 

אלישבע מזי"א, מנכ"ל עמותת  'רוח חדשה': לאור הצלחתו חסרת התקדים של פרויקט המתמחים הייחודי של העמותה, הוחלט ב'רוח חדשה' להמשיך ולהתפתח גם לתחומי ההיי טק בעיר. פיתוח תחומי תעסוקה אלה יעודד את הסטודנטים לבנות את חייהם בעיר לאחר לימודיהם, ויהווה חיזוק משמעותי לעיר עצמה ולכלכלתה.