רד האט תרכוש את Gluster

יום ו', 7 באוקטובר 2011

 

רד האט נכנסת לעידן חדש של פלטפורמת אחסון פתוח מבוססת תוכנה לאיחוד אחסון באתר ובענן.

מוסיפה ניהול מורחב של נתונים לא-מובנים(unstructured)  למערך רד האט עם פתרונות קוד פתוח לאחסון של Gluster.

רד האט  (Red Hat), הספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח לארגונים, הודיעה כי חתמה על הסכם לרכישה חברת Gluster– ספקית מובילה של פתרונות אחסן גדלים רוחבית (scale out) בקוד פתוח, עבור הסטנדרטיזציה של ניהול נתונים לא-מובנים (unstructured).

עם רכישה זאת תגדיר רד האט בסיס חדש עבור האופן בו IT ארגוני מנהל את ה"פיצוץ" בכמויות נתונים, בין אם באתר הארגון או בענן הציבורי.

רד האט מתרחבת עתה אל תוך חלק קריטי של תשתיות ארגוניות, ומאפשרת לספק פתרונות אחסון פתוחים המגנים על השקעות לקוחות כאשר אלה ניגשים לעידן החדש של מחשוב.

"הפיצוץ בנתונים גדולים והפרדיגמה החדשה של מחשוב ענן מתלכדים, ומאלצים ITלחשוב מחדש על השקעות אחסון שיהיו בעלות יחס עלות-תועלת גבוה, ניתנות לניהול ולהתרחבות עבור העתיד", אמר בריאן סטיבנס, CTOוסגן נשיא להנדסה ברד האט.  "לקוחותינו מחפשים פתרונות אחסון מבוססי תוכנה המנהלים את נתוניהם מבוססי הקבצים באתר או בענן, ומגשרים בין השניים. עם גידול בנתונים לא מובנים (כמו קבצי log, מכונות וירטואליות, אימייל, אודיו, וידאו ומסמכים), פרדיגמת שנות ה- 90 של לאכוף הכול לתוך מערכת ניהול מסדי נתונים יחידה השוכנת ב- SAN  תאגידית פנימית, הפכה למגושמת ולא מעשית".

מטרתה של Gluster שהוקמה ב- 2005, הייתה לפשט אחסון תוך שימוש בתוכנת קוד פתוח וחומרת קומודיטי. לב טכנולוגיית Glusterהנה GlusterFS, מערכת אחסון בתוכנה בלבד, עם יכולת גידול רוחבי המאפשרת לארגונים לשלב כמויות גדולות של משאבי אחסון קומודיטי  ומחשוב לתוך מאגר אחסון עתיר ביצועים, מנוהל מרכזית ונגיש גלובלית. ע"י שילוב יתרונות כלכליים של חומרת קומודיטי עם גישת גידול רוחבי (scale-out), לקוחות יכולים לפרוס אחסן רב בלי להתפשר על עלות ביצועים וניהוליות.

רד האט הסכימה לרכוש את Gluster, חברה בבעלות פרטית, תמורת כ- 136 מיליון דולר במזומן. העסקה צפויה להיסגר באוקטובר, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים.

לרכישה לא צפויה להיות השפעה משמעותית על הכנסות רד האט בשנת הכספים הנוכחית, אך צפוי גידול החל מהשנה הבאה על בסיס מודל הכנסות ממנויים.

"אנליסטים בתעשייה מעריכים כי השוק הכולל עבור אחסן נתונים לא-מובנים הנו כ- 4 מיליארד דולר, ושוק זה הולך וגדל. זהו עידן חדש מרגש של צמיחה פוטנציאלית עבור רד האט, וכזה בו אנו מתכוונים להשקיע באופן אגרסיבי", אמר צ'רלי פיטרס, EVPוה- CFOשל רד האט.

 

למידע נוסף על רד האט: www.redhat.com

 

רד האט ישראל שוכנת ברעננה ומונה כ- 100עובדים.

פעילות החברה בישראל כוללת את ניהול הפעילות העסקית לאגן הים התיכון וישראל, ואת מרכז הפיתוח המשמש כמרכז הפיתוח העולמי של  רד האט לטכנולוגיות הוירטואליזציה.

מטריקס הינה מפיצתה הרשמית של רד האט בישראל.

כדי לדעת יותר: www.redhat.com