רווחים גדולים לסמסונג אכזבה לאפל

יום ה', 7 ביולי 2016

סמסונג אלקטרוניקס רושמת תוצאות טובות לרבעון הראשון של 2016, הודות למכירות של

S7   גלקסי ו-S7 Edge, הטלפונים החכמים  שלה.

הרווח התפעולי של החברה הראה גידול של 12 אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-6.68 מיליארד וון (כ-5.84 מיליארד $). ההכנסות הרבעוניות היו 49.78 טריליון וון, גידול של 5.7 אחוז לעומת רבעון מקביל בשנה אחורה. התוצאות הסופיות היו מעט טובות יותר מאשר ההערכה האופטימית של סמסונג , שהנפיקה מוקדם יותר.

נראה כי מכירות סמסונג עלו גם בגלל זריזות בהצגת המודלים החדשים לעומת המתחרים וכן תמחור טוב יותר.

תוצאות הרבעון הראשון של סמסונג עומדים בניגוד לדוחות הרבעון השני המאכזבים של אפל  כשזו פרסמה  ירידה ראשונה מזה 13 שנים ובתוך כך ירידה במכירות האייפון בפעם הראשונה אי פעם. 

סמסונג סבלה בשנים האחרונות דווקא מקיפאון לעומת אפל שהגיעה לשיאים גבוהים מאוד, כולל רבעון ראשון 2015 ששבר שיאים בתוצאות רבעוניות הגבוהות ביותר אי פעם.

כמו כן היו בעיות היצע וביקוש עבור S6, ש-S7 הצליח למנוע עד כה.

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית, אומרת כי היא צופה כי המומנטום הנוכחי ימשך לתוך הרבעון השני, הודות למכירות S7    ועוד עסקים ניידים ושיווק שבבים.

זאת גם כאשר שוק הטלפונים החכם מאט כי צרכנים רבים אינם משוכנעים  במיוחד על ידי הגירסות חדשות ולא רוצים לשדרג מכשיר עד שהוא מת.

הביקוש לשבבים הוא בדרך כלל חלש ברבעון הראשון, אך עסקי המוליכים למחצה של סמסונג עדיין הצליחו להציג רווחים מכובדים על ידי מכירת מוצרים בעלי ערך מוסף גבוהים יותר. 

עסקי הטאבלט  של סמסונג לא עשו כן, ונרשם הפסד תפעולי של 0.27 טריליון וון