רפאל בחרה בפתרון ERP בענן של אורקל

יום ד', 4 במאי 2016
 
‏ מגזר החברות הבטחוניות לא היה מהחלוצים לעבור לענן, אך מסתמן שהמהפכה מגיעה גם אליו. חברת רפאל בחרה בפתרון Oracle ERP cloud  והחלה ביישומו בסניפה בארה"ב. 
 
רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ , מתכננת, מפתחת, מייצרת ומספקת מגוון רחב של מערכות הגנת הייטק באוויר, ביבשה, בים, יישומי חלל עבור צבא ההגנה לישראל ומערכת הביטחון, כמו גם עבור לקוחות ברחבי העולם. החברה מציעה עתה ללקוחותיה מגוון של פתרונות חדשניים בחזית המובילה של הטכנולוגיה העולמית, החל ממערכות תת-ימיות דרך מערכות עליונות אווירית ועד למערכות חלל.
רפאל היא המעסיק הגדול ביותר בצפון הארץ עם כ -7,000 עובדים וקבלני משנה, שירותים וספקים רבים. זוהי חברת התעשייה הביטחונית השניה בגודלה בישראל, עם מכירות של 2 מיליארד דולר ב-2015, צבר הזמנות של 5 מיליארד דולר ורווח נקי של 118 מיליון דולר .
 
Oracle ERP Cloud הינה מערכת ה- ERP החדשנית בענן מבית אורקל, המשלבת טכנולוגיות חדשניות בתחום של חווית משתמש, כלי BI מתקדמים, וכלי Collaboration (שיתופיות) פנים ארגוניים וחוץ ארגוניים אשר מאפשרים לארגון להתנהל בעולם עסקי דינמי וחדשני. זוהי מערכת חדשה מבית היוצר של מחלקת הפיתוח של אורקל, אשר מביאה את מיטב הטכנולוגיה יחד עם נסיון עשיר בתחום ה- ERP. המערכת מסתכלת קדימה ועוזרת לארגון לנהל את השוטף, ובעיקר להיערך לעולם עסקי אשר שובר פרדיגמות - ניהול מודרני בהתגלמותו.
 
Oracle ERP cloud היא חלק מסוויטת פתרונות ענן אינטגרטיביים המכילה גם CRM (מערכות לניהול לקוחות), HCM (מערכות לניהול כוח אדם), ותכנון תקציב במערכת אחת .
לדברי החברה, המערכת מאפשרת יישום מהיר, ללא שרתים, ללא התקנות ותוך חיסכון בעלויות היישום ותפעול המערכת.
הפרוייקט כולל יישום מלא של המודולים: פיננסי, רכש ומלאי. הוא התחיל בחודש פברואר וצפוי להסתיים בסוף מאי השנה.  את הפרויקט מבצעת חטיבת הייעוץ של אורקל Oracle Consulting.
 
לדברי קובי כץ , CIO בחברת רפאל, "היישום כולל מערכת פיננסית ורכש עבור משתמשים שלנו בארה"ב ובארץ. בחרנו בפיתרון זה  כדי לאפשר לרפאל ליהנות מהערך שפיתרון ענן מביא עימו, למשל יכולת יישום מהירה, עלויות אחזקה סבירות, וחיסכון בצורך להקים ולתחזק תשתיות  חומרה ותוכנה יעודית. רפאל מיישמת ומשתמשת בפתרונות ענן מתקדמים במספר רבדים טכנולוגיים, בגישה פרטית וציבורית. נמשיך ונשתמש בגישה זו היכן שנמצא אותה אפשרית ומועילה לארגון."