רפאל זכתה במכרז להקמת מרכז הסייבר הלאומי

יום ה', 2 ביולי 2015

פרויקט להקמת מרכז הסייבר הלאומי של ישראל, ה-CERT. יובל על ידי רפאל ובמסגרתו תשתף מטריקס פעולה עם זוכות נוספות במכרז, בהן EMC,IBM , סיסקו. הפעילות מנוהלת בחטיבת הביטחון של מטריקס ע"י ורד חן, סגנית מנהל החטיבה ובמסגרתו תטמיע מטריקס במערכות המרכז הלאומי פתרונות יעודיים פרי פיתוח ייחודי.

מרכז CERT-IL מציע אוסף נרחב של שירותים לגופים השונים בקהל היעד, ללא תמורה ובהתאם לחומרת האיום או האירוע. סוג השירותים הניתנים מוגדר לפי המתודולוגיה שפותחה על ידי הגופים המובילים בעולם וביניהם? CERT Coordination Center ו - Trusted I?ntroducer.
השירות כולל:
 
 • שירותים ריאקטיביים (?Reactive services)
   
  שירותי?ם אלו מוצעים לאור אירוע, אינדיקציה, דיווח או בקשה פרטנית. בין היתר כוללים שירותים אלו התרעות ואזהרות, סיוע בטיפול באירועים ומחקר טכנולוגי לזיהוי וניתוח פוגענים
 •  
 • שירותים פרואקטיביים (?Proactive ser?vices) 
 •  
 • שירותים אלו מספקים סיוע ומידע על מנת להגביר את רמת המוכנות וההגנה של הגופים בקהל היעד למול אירועים עתידיים. בין היתר כוללים שירותים אלו הסברה בתחום הסייבר, הדרכה ותרגול ובדיקות יזו?מות לגילוי איומים. 
             
  שירותים משלימים בניהול האבטחה (Security quality management services)
 •  
  שירותים אלו הנם שירותים משלימים בתחומי אבטחת המידע והסייבר ומוצעים באופן פרטני לאור המומחיות הקיימת במרכז.

??הפרוייקט הוא חלק ממהלך רחב של מטה הסייבר הלאומי, מטרתו היא הגנה על ישראל במקרה של מתקפות חיצוניות והוא יפעל מסביב לשעון, בבניית תמונת מצב לאומית, ריכוז וקבלת מידע, ובמתן סיוע בהגנה מפני תקיפות קיברנטיות ברמה הלאומית בדגש על המגזר האזרחי ומשרדי הממשלה.

"אנחנו גאים להיות חלק מהפרויקט הלאומי החשוב הזה", אומר מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס. "הזכייה היא תוצאה של שילוב יכולות מקצועיות מתקדמות, ניהול תהליך משובח, סינרגיה מצוינת בין השותפים וגם הרבה נשמה. זו תעודת כבוד למטריקס, לחטיבת הבטחון ולכל השותפים שלקחו חלק בזכייה. אני מברך את רפאל ואת שאר הזוכות וצופה לשיתוף פעולה פורה עמן".