שוד גדול של מכשירי אפל בבאר שבע

יום ג', 25 באוקטובר 2016

משטרת באר שבע פתחה בחקירת שוד האייפונים הגדול בקניון עזריאלי בבאר שבע, שבמהלכו,  נפרצה חנותiStore   החדשה, המשווקת הרשמית של מוצרי אפל בישראל, וגנבו ממנה כמות גדולה של אייפונים חדשים, מדגם 7, אייפדים, וציוד דיגיטאלי אחר. עד כה, טרם נעצרו הפורצים. ההערכה היא כי בפריצה נגנב רכוש בשווי מאות אלפי שקלים.

החנות נפתחה רק לאחרונה, והיא גובלת בחנות של רשת אופנה ידועה. תחילה, הם פרצו, בליל שבת, למעבר שירות שיש בו דלת חיצונית לרחוב, ולאחר מכן פרצו לחנות האופנה, וממנה פרצו את הקיר לחנות שלiStore.

ככל הנראה, בגלל סוף השבוע, הם הצליחו במזימה. אחד המאבטחים של הקניון הבחין בהם, ויחד עם חברת האבטחה ומנהלי החנות, הוזעקה המשטרה, שפתחה במרדף אחריהם, אך עד כה ללא הצלחה.

ככל הנראה, להערכת חוקרי המשטרה, מדובר בשלושה פורצים, שבעת הפריצה היו רעולי פנים, מחשש להימצאות מצלמות אבטחה בחנות. הבעלים של החנות, חיים זגורי, מסר בתגובה כי מדובר ב"מבצע שלא היה מבייש סרט הוליוודי. הפורצים השחיתו את החנות וגנבו מכשירים בשווי מאות אלפי שקלים. אני רואה בקניון עזריאלי הנגב האחראי באופן מלא לביטחון ובטיחות השוכרים בקניון, ואני בטוח שהם ינקטו בכל האמצעים הנדרשים כדי למנוע הישנותם של מקרים דומים. צוות הסניף הגיע למקום מיד לאחר שהפריצה התגלתה, והתחיל בהכנת החנות לפתיחה מחודשת".

 ???רשתiStore , משווקת רשמית למוצרי אפל בישראל הודיעה כי: "לאחר סופש מוצלח בו היה ביקוש עצום וחסר תקדים לאייפון 7 , נפרצה חנותiStore בקניון עזריאלי הנגב בבאר שבע ,ככל הנראה על ידי 3 בני מיעוטים מהמגזר הבדואי. החנות נפרצה במבצע נועז במסגרתו חדרו הפורצים באור יום אל המעברים הפנימיים של הקניון,  לאחר מכן פרצו את דלת החנות הסמוכה תוך שהם שוהים שם ובלא מפריע, במשך זמן רב ודרך חנות זו הפורצים פערו חור בקיר דרכו זחלו אל החנות". 

"בזכות הערנות של מנהליiStore וחברתG4S, הוזעקה למקום משטרת באר שבע אשר פתחה במרדף אחר החשודים ,אשר שהצליחו להימלט מהמקום.

מחנות אייסטור נגנבו יחידות הדגמה ומלאי רב והנזק שנגרם מוערך במאות אלפי שקלים"