שותפות אסטרטגית בין טבע ל-IBM

יום ד', 23 בספטמבר 2015

שותפות אסטרטגית שנחתמה בין טבע ל-IBM  תפעל לבנות פתרונות e-Health גלובליים

על פלטפורמת הענן של IBM, ווטסון. נוסף על כך, שתי החברות יקימו צוות מחקר משותף.

במסגרת שיתוף-הפעולה בין טבע ל-IBM הופכת טבע לחברת התרופות הראשונה שתעשה שימוש בפלטפורמת הענן של Watson Health. בטבע מאמינים כי הפלטפורמה תסייע למיליוני אנשים הסובלים ממחלות מורכבות וכרוניות, כגון אסתמה, כאב, מיגרנה ומחלות ניווניות. טבע צופה גם פיתוח של פתרונות שנועדו לאסוף ולנתח נתונים שיאפשרו, למשל, צמצום של שימוש לרעה בתרופות.

"טבע בוחנת באופן פעיל את האבולוציה של תחום ה-e-health עם מיקוד חזק במימוש צרכים חדשים וללא מענה", אמר גיא הדרי, סמנכ"ל בכיר ומנהל מערכות המידע של טבע. "פלטפורמת הענן של IBM Watson Health תספק תשתית חזקה אשר על גביה נוכל לממש חזון זה. באמצעות בנייה על גבי פלטפורמת הענן של Watson Health, אנו מאמינים כי טבע תהיה בעמדה ייחודית לשים את המידע והתובנות הטובים ביותר בידי רופאים, צוותים טיפוליים ומטופלים, להעצים את אופטימיזציית הטיפול עבור יחידים ואוכלוסיות על פני הספקטרום של מחלות כרוניות וחריפות.

Watson טומנת בחובה את ההבטחה לספק לטבע תובנות טובות יותר, פידבק בזמן אמת ואופציות לשיקול דעת הקלינאים, אשר ישפרו את בריאות המטופל".

טבע, המנוהלת על-ידי ארז ויגודמן, ביצעה לפני כמה חודשים השקעה משמעותית ראשונה מבחינתה בתחום הרפואה הדיגיטלית, של עשרות מיליוני דולרים בחברת הטלה-רפואה האמריקאית אמריקן וול.