שיחות קוליות של ווטסאפ זמינות למשתמשים בישראל

יום ד', 1 באפריל 2015

שיחת טלפון ללא עלות...   השיחות הקוליות של ווטסאפ זמינות למשתמשים בישראל  וזאת בנוסף שירות המקובל בהתכתבות.

ניסינו וזה עובד. אבל, בהתקשרות דרך רשת הסלולר יש דיליי, איכות קול בינונית  ויש הפרעות של צלצולי שיחות  טלפון רגילות. לעומת זאת הקשר באמצעות  האינטרנט ו-WiFi טוב בהרבה.

ובכן, הווטסאפ היא כבר לא רק אפליקציית צ'ט: החל מעתה יכולים כל משתמשי אנדרואיד לבצע שיחות קוליות בחינם דרך היישום הפופולרי. לשם כך, צריך רק לעדכן לגרסה האחרונה וללחוץ על אייקון הטלפון בחלון השיחה.

אפליקציית המסרים המיידים הפופולרית ווטסאפ כבר אינה רק אפליקציית צ'ט: ללא הכרזה רשמית בנושא, פייסבוק החלה להפעיל  את יכולת השיחות הקוליות של האפליקציה עבור כל משתמשי אנדרואיד.

צוין כי הרשת השקיעה 200 מיליון דולר ב"סנאפצ'ט".

הרשת החברתית הכריזה על התכונה בפברואר 2014, אבל לא הוסיפה פרטים נוספים ולא פירטה מתי היא מתכוונת להשיק את השירות. מאז, מספר משתמשים דיווחו כי הם יכולים להזמין משתמשים אחרים לשיחה קולית בווטסאפ, ככל הנראה כחלק מתוכנית בטא מצומצמת.

פייסבוק, שרכשה את ווטסאפ בשנה שעברה תמורת יותר מ-19 מיליארד דולר, כבר מציעה יכולות צ'ט קולי וצ'ט וידאו דרך שירות המסרים שלה, מסנג'ר. עם זאת, עד כה ווטסאפ התמקדה בצ'ט בלבד. העדכון המשמעותי הזה הופך את ווטסאפ - אפליקציית המסרים המיידים הפופולרית במערב עם יותר מ-700 מיליון משתמשים – למתחרה ישירה גם של וייבר, סקייפ ואפליקציות דומות.

מימין: ממשק השיחה הטלפונית הקולית

התכונה זמינה למשתמשים בישראל ופועלת היטב: לחיצה על אייקון הטלפון שבחלון השיחה יעביר אתכם אל חייגן שיתחבר אל איש הקשר שלכם ברשת.

פייסבוק סירבה להגיב לידיעה ולא שחררה מידע נוסף בנושא, אבל הגרסה החדשה של ווטסאפ כבר זמינה להורדה דרך חנות גוגל פליי. לא ידוע כעת מתי העדכון יגיע גם למשתמשי iOS. בריאן אקטון, ממייסדי ווטסאפ, אמר לפני מספר ימים בכנס המפתחים F8כי החברה מתכוונת להשיק את הצ'ט הקולי גם למערכת ההפעלה של אפל.