ששה מקצועות מבוקשים בהייטק

יום א', 15 בינואר 2012

שש התמחויות מבוקשות במיוחד

יוסי שלוש, סמנכ"ל חטיבת היועצים ושרותי המומחה של פילת ITCOM, ומי שאחראי על פרוייקטים בחברות היי-טק גדולות בארץ, מסמן שש התמחויות מבוקשות במיוחד.

1. מקצועות אבטחת מידע ומחשוב ענן (cloud): אפשר להגיד שאנשים העוסקים במקצועות אבטחת המידע תמיד היו מבוקשים, אולם בשנה האחרונה נראה שיותר ויותר חברות החליטו להשקיע בתחום והבינו את הסכנות הטמונות בחשיפה לסיכונים המקוונים.

כמו כן, נושא מחשוב הענן (שרתים וירטואליים, שימוש בכוח עיבוד ומחשוב דרך האינטרנט) צובר תאוצה, עד כדי כך שנהוג לומר ששנת 2012 תהיה שנת ה"קלאוד". השרתים הווירטואליים מייצרים אף הם דרישה לבחינה מדוקדקת של נושא אבטחת המידע ומכאן שהשנה הבאה תביא עמה ביקוש גדול למנהלי אבטחת מידע, יועצי אבטחת מידע וכו'. השכר: 35,000 שקל למנוסים.

2. מיישמי אורקל בכל המודולים: מסתמן שבשנת 2012 חברות רבות יידרשו לעשות עדכוני תוכנה ושדרוגים של מערכות ERP. בארגונים גדולים מדובר בפרויקטים בסדרי גודל גדולים במיוחד שידרשו לא מעט כוח אדם. השכר: 30,000 שקל למנוסים.

3. מפתחים, מנתחי מערכות, יועצים ובודקים בתחום המובייל: מדובר בתחום שמתפתח כל הזמן וצובר תאוצה בשנים האחרונות. גם בשנת 2012 נראה ריבוי פרויקטים בתחום המובייל, אם מדובר בטאבלטים, אנדרואיד, סמארטפונים ועוד. ככל שהפיתוחים בטכנולוגיית הסלולר הולכים ומשתפרים, כך יש להתאים להם גם את התכנים. מפתחי המובייל, אם כך, יימצאו ברשימת העובדים המבוקשים ביותר בשוק ההיי-טק של 2012. השכר: 25,000 שקל למנוסים.

4. אנשי ג'אווה המתמחים במובייל:בהמשך לסעיף הקודם, ככל שיתרבו הדרישות לפרויקטים בתחום המובייל, כך תגדל גם הדרישה לאנשי JAVAבכל הרמות. מדובר במיוחד במתכנתי ג'אווה עם התמחות מיוחדת בתחום המובייל וכן אנשי בדיקות עם התמחות במובייל. השכר: 25,000 שקל למתכנת, 17,000 שקל לבודקים - בשני התפקידים מדובר בבעלי ניסיון.

5. אנשי היי-טק עם התמחות וניסיון ברפואה וביו-רפואה: אחת התעשיות המתפתחות ביותר בישראל היא תעשיית הביו-רפואה. תעשייה זו, שנחשבת לאחד מקטרי הצמיחה המשמעותיים ביותר של תעשיית התרופות הישראלית, טומנת בחובה  הבטחה להצלחה כלכלית משמעותית. כמו כל תעשייה בצמיחה, גם בתחום הביוטק ישנו ביקוש לאנשים מוכשרים בעלי התמחות ספציפית. למתאימים מובטחים תנאים טובים, עניין מקצועי ולפעמים גם מניות בסטארט אפים מבטיחים. השכר: 25,000 שקל למנוסים.

6. אנשי היי-טק עם התמחות בטכנולוגיות ירוקות (קלינטק): נושא האנרגיות הירוקות רק הולך ומתחזק עם השנים. חברות המתמחות בתחום מצליחות לגייס כסף לפרויקטים חדשניים, במיוחד בעולם שהופך ליותר ויותר מודע לאיכות הסביבה וצורך חידושים בתחום הפנאי והבריאות.

מאחר שמדובר בהתמחות שהולכת ומתהווה ממש ברגעים אלה, קשה לשרטט באופן מדויק את שמות המקצועות או ההתמחויות שתוכלו למצוא במדורי הדרושים. סביר להניח שאנשי טכנולוגיה טובים עם ניסיון בתחום, יתקבלו. השכר - 25,000 שקל למנוסים.