שתפ המודיעין האמריקאי עם יחידה 8200

יום ג', 5 באוגוסט 2014

חיל המודיעין של ישראל מקבל מידע סודי מרשות הביון המרכזית האמריקאית NSA- כולל במלחמת עזה האחרונה. כך כותב באתר The Interceptהעתונאי (חובב קטן של ישראל ) גלן גרינוולד.

גרינוולד טוען כי מסמכים בעניין זה הגיעו אליו מחושף השחיתות הידוע ואיש ה-NSAלשעבר אדוארד סנודן.
לדבריו, ממשלת ארצות הברית כבר זמן רב הרעיפה סיוע מכריע לישראל, כולל בכסף מזומן, טכנולוגיית מעקב לווייני תקשורתי ומחשובי  ונשק התקפי וכי ארה"ב משחקת תפקיד מכריע בהתקפות של ישראל על שכנותיה. מסמכים סודיים ביותר המתגלים מחוגי  NSAעל ידי אדוארד סנודן יכולים לשפוך אור חדש משמעותי על האופן שבו ארצות הברית ושותפיה באופן ישיר מאפשרות את התקיפה הצבאית של ישראל - כמו זו בעזה.

בעשור האחרון NSA הגדילה באופן משמעותי את המידע  הישיר שהיא מספקת לחיל המודיעין הישראלי ובעיקר ליחידה 8200  כולל נתונים המשמשים לניטור ופגיעה בפלסטינים. ובמקרים רבים NSAעובדת בשיתוף פעולהעם סוכנויות ריגול בריטיות GCHQ- וקנדיות.

לדברי  הכותב, במסגרת מערכת היחסים יש, לפחות במקרה אחד, תשלום סמוי של כמות גדולה של מזומנים לפעילים ישראליים. מעבר לתוכניות מעקב משותפות סוכנויות הפיקוח האמריקאיות ובריטיות מסתמכות על משטרים ערבים תומכי ארה"ב, כולל  המלוכה הירדנית ואפילו כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית, על מנת לספק שירותי ריגול חיוניים לגבי מטרות פלסטיניות.

המסמכים החדשים מדגישים את המעורבות הפעילה, ישירה של ממשלת ארה"ב ובעלות הברית שלה בתוקפנות ישראלית נגד שכנותיה. הכל בסיוע  פקידי אובמה ותומכיהם.

כותב העיתונאי: הנשיא אובמה אמר  במסיבת העיתונאים האחרונה שלו כי  "זה קורע לב לראות מה שקורה שם", בהתייחסו לשמועות של הרג אזרחים בעזה - "כאילו הוא רק עובר אורח, צופה איך כל זה יתפתח", "ועל כך אמר  דיקן קולג' בברוקלין פרופ' קורי רובין: "אובמה מדבר על עזה כאילו היא אסון טבע, אירוע ביולוגי בלתי נשלט ולא תוקפנות ישראלית".

"בכל פעם שישראל תוקפת את עזה וטובחת בתושביה הלכודים - בסוף 2008, בסתיו 2012, ועכשיו שוב זה בחודש האחרון - אותו התהליך חוזר על עצמו באמצעי תקשורת בארה"ב ובחוגי ממשל: ממשלת ארה"ב מזינה את ישראל בכלי נשק שבהם היא משתמשת אך לעיתים מגנה את תוקפנותה בפומבי ובאו"ם;

הקונגרס האמריקאימאשר פה אחד סיוע ישיר במודיעין ומחשוב  ולאחר מכן אנשי תקשורת אמריקאים מעמידים  פנים שהתקיפה הישראלית היא  סוג מסוים של סכסוך  סורר רחוק בין שני צדדים זרים המתפשרים באותה מידה

הכל בעזרת מידע מודיעין, כסף ונשק של ארצות הברית.