תאגיד המחזור החברתי אקומיוניטי מחזיר רווחים

יום ד', 13 במאי 2015

 

 

צחי עין גל, מנכ"ל אקומיוניטי ERP: " דמי הטיפול משמשים לקידום המחזור של הפסולת האלקטרונית, ואם נותרים "רווחים" הם מוחזרים ללקוחות התאגיד, דהיינו היבואנים "

לראשונה מאז נכנס לתוקפו החוק למיחזור פסולת אלקטרונית במרץ 2014, משיב תאגיד המיחזור החברתי "אקומיוניטי ERP ליבואנים החתומים איתו 10% מדמי הטיפול ששילמו יבואנים אלו במהלך שנת 2014. סך הכול השיבה "אקומיוניטי" סכום כולל של 770,000 שקל, כאשר כל יבואן קיבל החזר בהתאם לגודלו ולגובה דמי הטיפול ששילם.

ה"החזר " הנדיב מתאפשר מאחר ו"אקומיוניטי" החליט בתחילת פעילותו כי לא יחלק רווחים לבעלי המניות בו וכי דמי הטיפול שייגבו על ידו יועברו לקידום מיחזור פסולת אלקטרונית בלבד. בהתאם לכך, נציגי היבואנים בדירקטוריון המכהנים כדירקטורים חיצוניים, אינם קשורים במישרין או בעקיפין ליבואנים של ציוד חשמל ואלקטרוני כדי למנוע ניגודי עניינים וזליגת מידע מסחרי סודי.

צחי עין גל, מנכ"ל "אקומיוניטי ERP":  "המטרה שלנו היא להפוך את הפסולת האלקטרונית מנטל אקולוגי לנכס חברתי, לא לרווחים. לצד הטיפול בפסולת האלקטרונית חרטנו על דגלנו את העסקתם של אנשים עם מוגבלויות בתהליך המיחזור, ואנו גאים להיות חלק מהמהפכה החברתית החשובה הזו. דמי הטיפול משמשים לקידום המחזור בלבד, ועל כן אם נותרים "רווחים" בסוף השנה הם מוחזרים לללקוחותינו היבואנים הממנים את פעילותה של אקומיוניטי ובאופן זה אנו מוזילים עבורם את מחיר המיחזור. השנה הראשונה ליישום החוק הסתיימה בהישגים נאים בכל הנוגע ליישום החוק וקיום חובותיו אולם אין בכוונתנו לנוח על השמרים: השנה הקרובה אנו מתכוונים להגדיל את כמויות הפסולת המועברת למיחזור, לאסוף יותר מוצרים אלקטרוניים מהציבור הרחב ולהוביל מהלך חינוכי בשיתוף רשויות מקומיות".

"אקומיוניטי" הינו תאגיד מיחזור שהוכר על ידי המשרד להגנת הסביבה לצורך יישום הוראות החוק עבור יצרני ויבואני ציוד חשמלי ואלקטרוני. התאגיד ייחודי בכך שחרט על דגלו את קידום העסקתם של אנשים עם מוגבלויות במסגרת מחזור פסולת אלקטרונית, לצד הכרזתו כי יחזיר את "הרווחים" ליבואנים הקשורים עימו בהסכם. בין החברות שכבר חתמו עם התאגיד ניתן למצוא את ענקיות הייבוא ח.י. אלקטרוניקה, ניופאן, ברימאג, BSH, ישפאר ורלקו ; את חברות הסלולר הגדולות פלאפון, סלקום, פרטנר ויורוקום ; את יבואניות הסוללות המרכזיות אנרג'ייזר, דיפלומט ותדיראן סוללות, חברות גדולות כגון אינטל, IBM והחברה המרכזית למשקאות (קבוצת קוקה קולה) ; וכ-700 נקודות מכירה (חנויות) של ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות, בהן ניתן כבר היום למסור מוצרים ישנים למיחזור.