תחרות המחשוב הלביש

יום ב', 8 בספטמבר 2014
תחרות הכל בכל בתחומי המחשוב הלביש.  משקפיים-מחשב מול שעון-מחשב, מול מודדי גוף-מחשב, מול "אינטרנט העצמים" -  וכלל לא ברור מי יזכה בחסדי השוק.
 
בתוך כך, חברת Mota הציגה טבעת חכמה שמציגה עדכונים מרשתות חברתיות ואינטל הציגה צמידים שעוצבו בידי בית האופנה Opening Ceremony ומשלבים עור נחש ואבני חן ממדגסקר עם חיישנים שמנטרים את הבריאות והכושר.
 
 
לפני כמה ימים הבטיח מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' כי החברה מתכננת לדחוף את הצד האופנתי של תחום המחשוב הלביש - ועכשיו הוא מקיים: החברה חשפה צמיד מעוצב לנשים בשם "מיקה" (ראשי תיבות של My Intelligent Communication Accessory). 
הצמיד מצויד במסך מגע קמור בגודל 1.6 אינץ', והוא יציג התרעות מהסמארטפון על אירועים כגון הודעות נכנסות, פגישות שתוזמנו ופעילויות שנקבעו בלוח השנה, כאשר הוא יציע תקשורת סלולרית מובנית ויכולת טעינה אלחוטית. מחיר הצמיד צפוי לעמוד על קצת פחות מ-1,000 דולר. אינטל צפויה לחשוף פרטים נוספים על היכולות והמפרט שלו בחודש הבא. 
 
אינטל היא לא היחידה שקופצת על העגלה עם פריטי ביגוד ותכשיטים חכמים - מחשוב לביש הוא אחד הטרנדים הלוהטים בתערוכת IFA , ובמסגרתה חשפה חברת Mota הקליפורנית את ה-SmartRing - טבעת חכמה שמתחברת לסמארטפון באמצעות בלוטות' ומציגה התרעות מינימליסטיות באמצעות אייקונים וספרות. 
חברה נוספת בתחום התכשיטים החכמים היא Ringly, שמציעה קולקציה של טבעות חכמות במחירים שנעים בין 195 ל-260 דולר, ובקטגוריה אפשר למצוא גם את המיספיט בלום - שרשרת מפלדת אל חלד עם יכולות מעקב אחר הפעילות הגופנית.