תכנית להאצת יזמים

יום ג', 20 בדצמבר 2016
 
 
תכנית להאצה ולחדשנות תפעל החל מינואר 2017 בחיפה ותעבוד עם שישה סטארטאפים בתחומי ההשקעה, פיתוח עסקי וטכנולוגיה
 
תכנית ההאצה החדשה שמפעיל ארגון "PresenTense" להנגשת יזמות חברתית, בתמיכה של  CITI" ישראל "  ובמודל שהוא פיתוח ייחודי של הארגון, פונה לסטארטאפיסטים מהחברה הערבית ברחבי הארץ, בעלי מיזמים 'בשלים' שצלחו את סבב הגיוס הראשון ופניהם כבר לסבב השני. זוהי אמנם לא תכנית ההאצה הראשונה שמקיים הארגון בקרב החברה הערבית, אולם לראשונה קמה תכנית שמתמקדת בסטארטאפים טכנולוגיים בסטטוס מתקדם: בעלי אב טיפוס לכל הפחות, שזכו להשקעה פרטית או קיבלו מימון מהרשות לחדשנות.
 
כבר בימים אלה, יזמים וחברות סטארטאפ בהובלת יזמים מהחברה הערבית יכולים להגיש מועמדות לסקיילרטור בחיפה, כאשר התוכנית עצמה תפתח בינואר 2017 ותימשך כארבעה חודשים.
 
בסיומה, ייערך ערב סיום בו יציגו כלל היזמים את הסטאטוס החדש של הסטארטאפים שלהם בפני פאנל "Lions Den" של משקיעי הון סיכון ובכירי התעשייה, כולל גם קרנות ההשקעה והגופים שייקחו חלק בתכנית ורואים במיזמים שישתתפו ונבחרים בקפידה - פוטנציאל להשקעה. 
 
המחזור הראשון של הסקיילרטור מבוסס כאמור על תכנית שהיא פיתוח ייחודי של ארגון "PresenTense" ותכלול בין היתר, עבודה שוטפת וצמודה מול פאנל משקיעים, כולם בתפקידים בכירים ביותר בפירמות עורכי דין, רואי חשבון וקרנות הון סיכון מהגדולות הקיימות כיום בתעשייה. צוות הפאנל יכין את היזמים להרחבת הפעילות ולסבב ההשקעה הבא באופן הפרקטי ביותר ובשלושה היבטים: פיננסי, שיווקי ומשפטי.
 
בנוסף, יוכשרו היזמים לפיתוח עסקי, שיווק ו-"Go to market" במטרה לייצר חיבור והיכרות עם תעשיית ההיי-טק בארץ ובחו"ל, דבר שעתיד להגדיל את המכירות בעתיד ולהשביח את הפעילות העסקית של החברה. כמו כן, הסטארטאפיסטים יזכו לליווי אישי צמוד של מנטורים בכל הקשור לפן הטכנולוגי, שיסייעו בפיתוח נוסף ומתקדם יותר של הסטארטאפ.
 
הסקיילרטור "LEAP Haifa" הוא חלק מרשת של עוד עשרה אקסלרטורים שמפעיל ארגון PresenTense  ברחבי הארץ, לצד תכניות יזמות נוספות הפועלות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית כאחד, במטרה להנגיש יזמות לכל חלקי החברה הישראלית. הארגון פועל ומכשיר יזמים בחברה הערבית והבדואית, מקדם יזמות עסקית בקרב נשים חרדיות, יזמות טכנולוגית עבור אנשים עם מוגבלויות ועוד.