תפקידים חדשים

יום ו', 30 בינואר 2015

 

                          

ערן לסר מונה כיועץ בכיר לתחום ההייטק הישראלי ב- Synergy China Funds, קרן סינית-ישראלית

 

ערן לסר מונה לשמש כיועץ בכיר לתחום ההיטק הישראלי ב- Synergy China Funds, קרן סינית- ישראלית המשקיעה בחברות טכנולוגיה ישראליות הפועלות או מעוניינות לפעול בשוק הסיני.

הקרן הינה שיתוף פעולה בין B&P Management (China) בראשות דיוויד פוקס וג?ון חואיי; PTL Group– קבוצת חברות שיסד צבי שלגו, העומדת זה שנים מאחורי פעילותן בסין של חברות טכנולוגיה ישראליות; ובין אזור הסחר והכלכלה WEZ, שבעיר צ'אנגז'ו בסין, מהערים הבולטות בסין בנוכחות חברות ישראליות.

לערן לסר ניסיון של מעל ל-20 שנה בתעשיית ההיי טק הישראלית. לסר ייסד ושימש כמנכ"ל משותף של חברת ג'ון ברייס, חברת הדרכת המחשוב המובילה בהיי טק הישראלי, וכן כמנכ"ל משותף במטריקס גלובל (חטיבת ה-offshoreשל מטריקס). במסגרת תפקידו במטריקס היה אחראי בנוסף גם על חברת טאקט (חטיבות האיכות ובדיקות תוכנה של מטריקס), המי"ל (המרכז הישראלי לניהול) ועל חטיבת ה-call-centers. את הניסיון בסין צבר בתפקידו במטריקס גלובל, שם ניהל בין היתר את פעילותה של ג'ון ברייס-סין ושל מטריקס גלובל סין, כולל הקמת מרכז פיתוח ראשון של מטריקס בסין.

ערן לסר חבר במועצת המנהלים של עמותת מנהיגות צעירה, והיה חבר בפורום ההנהלה הבכיר של מיקרוסופט בתחום ההדרכה.

ערן שירת בצבא בממר"ם בתפקיד סגן מפקד יחידת הדרכה. בעל תואר במחשבים ומתמטיקה מאוניברסיטת בר-אילן.

במסגרת תפקידו כיועץ לקרן, יתמקד לסר בבחינת השקעות הקרן בחברות תוכנה בנושאים שונים, כגון: Big Data, תוכנות ארגוניות, אפליקציות מובייל, BI, IoT, פינטק וכד'. הקרן עצמה משקיעה גם בתחומי טכנולוגיה נוספים כמו ציוד רפואי, קלינטק, מדיה ועוד.

תחום ה-IT  נמצא כיום בעדיפות עליונה מבחינת תכניות המו"פ של סין, המעוניינת להפוך לצומת חשוב בתחום המידע הגלובלי. הממשל הסיני רואה בפיתוח סקטור השירותים, בהם IT,  אמצעי חיוני לשינוי מבנה הכלכלה הסינית  ולעידוד הצמיחה.

 

יובל רונן מונה לסמנכ"ל כספים בגילת

חברת גילת רשתות לוויין בע"מ (נאסד"ק ובורסת ת"א: GILT), הפעילה בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות, הודיעה על מינויו של יובל רונן לסמנכ"ל הכספים של החברה החל מ-12 באפריל, 2015.

לרונן 15 שנות ניסיון בתפקידים המשלבים ניהול פיננסי וניהול תפעולי בחברות ציבוריות ופרטיות במגוון תעשיות. לפני הצטרפותו לגילת, שימש רונן כסמנכ"ל כספים ותפעולבחטיבת אירופה וצפון אמריקה  בחברת אורבוטק. בשנים 2007-2011 שימש כסמנכ"ל הכספים של בינת תקשורת מחשבים. קודם לכן, שימש 7 שנים במספר תפקידים פיננסיים, האחרון ביניהם, כסמנכ"ל הכספים בחברת סרגון.

לרונן תואר B.A.בכלכלה וחשבונאות ו- M.B.A.מאוניברסיטת תל-אביב והוא רואה חשבון מוסמך.

רונן יחליף את יניב ריינהולד, אשר יסיים את תפקידו בגילת לאחר 15 שנים, לקראת הזדמנויות חדשות. יניב הסכים להיות זמין לסיוע במהלך תקופת המעבר.