תקלות ב-Nexos 5

יום ה', 9 בפברואר 2017
משתמשים מתלוננים על כי  Nexos 5X  עושה צרות בתחום של כיבוי והפעלה ללא שליטה.
אחרי ששמענו כבר על הזכוכית הנסדקת בגב ה-Nexus 6P מגיעים דיווחים גם על תקלות נוספות: בעיית שמע ב-6P ובעיה במסך המגע ב-5X.
 
חלק ממשתמשי ה-6P, אותו מייצרת חברת וואווי (Huawei), מדווחים כי הם חווים בעיות חוזרות ונשנות בהוצאת וקבלת שיחות, כאשר הם לא מצליחים לשמוע את הצד השני בשיחה. בעיות השמע מתרחשות גם כשמעבירים את השיחה למצב רמקול, כך שככל הנראה לא מדובר על בעיית חומרה ספציפית אלא על באג כזה או אחר במערכת ההפעלה או באחד הרכיבים.
 
משתמשים שונים הצליחו לפתור את הבעיה על ידי כיבוי מנגנון סינון הרעשים במכשיר, אך בגוגל עדיין לא פרסמו האם אכן שם נעוצה הבעיה, אך אם זה אכן המצב יכול להיות שהבעיה תיפתר על ידי עדכון תוכנה.
 
הבעיה ב-5X, שמיוצר על ידי LG, משפיעה על מסך המגע. חלק מהמשתמשים גילו שכאשר הם מחברים את המכשיר להטענה מסך המגע מתחיל להגיב בהשהייה גדולה מאוד, ברמה שלא מאפשרת לתפעל את המכשיר. ניתוק המכשיר מהמטען, או חיבורו למטען חלופי, פותרים את הבעיה. כאן, בניגוד לבעיית השמע ב-6P, התקלה ככל הנראה חומרתית, ותצריך מגוגל ו-LG להחליף מכשירים תקולים בחדשים.
 
יש לציין כי הבעיות הנ"ל לא פוגעות בכל המשתמשים וכפי הנראה נמצאו במספר מכשירים מועט וככל הנראה יפתרו בשבועות הקרובים על ידי גוגל והיצרניות.