תקשורת היטק ולוגיסטיקה מודרנית בשירות הברחת סמים

יום ג', 10 במאי 2016

תקשורת היטק ולוגיסטיקה מודרנית לשירות הברחת סמים .

שורת משפטים שנערכו באחרונה בארץ (ובעולם) מביאים שיעור בלוגיסטיקה מזיקה: כך פעלה רשת הסמים העולמית שטווה הישראלי אברג'יל.

לוגיסטיקה היא כידוע מקצוע מבוסס מדע, שהוא אתגר מרכזי לכל הסחר העולמי בעידן הגלובליזציה.

אבל, לצערנו מקצוע זה משרת לעיתים גם  פעילות בלתי חוקית,  שלילית ומזיקה.

מידע מודיעיני, ועדויות של עדי מדינה מן הזרוע היפנית והאירופאית, שהגיעו לידי וואלה! NEWS   חושף את  מערך הלוגיסטיקה ואת הכוח העצום שצבר ארגון הפשע של אברג'יל ברחבי העולם, כאשר לכל אחד ואחד תפקיד מוגדר ורלוונטי באירופה, ארצות הברית ואוסטרליה.

שימוש בבלדריות שהעבירו את הסמים במזוודות עם דופן כפולה, שימוש במזוודות גולף, הסלקת הסמים בתוך שולחנות שנשלחו ליפן ועוד דרכים יצירתיות רבות היו רק חלק מן הדרכים בהם העבירו אנשי ארגון פשע את הסמים ממדינה למדינה.

וזה עוד לא הכול: שיתוף פעולה עם ראשי המאפיה העולמית, ביניהן כנופיית האופנוענים בעלת השם העולמי "הל'ס איינג'לס"  Hells Angels,מלאכי הגיהינום", ארגון פשיעה מהולנד ומגדל החשיש הגדול בעולם ממרוקו, היה הדוק ביותר באותה התקופה.

כדי להראות כיצד פעל הגוף המשומן של ההברחות ברחבי העולם, ולשם המחשה, ניתן לתת את הדוגמה של ההברחה לשוק היפני, בניצוחו של אחד מראשי הסניפים האכזריים יותר.

לפי כתב אישום, נרכשו  כדורים באמסטרדם והועברו  בקלות לבלגיה. משם, הדרך ליפן הייתה קלה.

וכך פעלה השיטה: מי שרצה להיכנס לשותפות בנוגע להעברת הסמים ליפן, העביר כספים באותה דירת מסתור באנטוורפן, ומשם הדרך לשוק היפני הייתה קלה ביותר. כאשר היה מגיע המשלוח מוסתר בשולחנות ליפן, השותפים היפניים היו מוכרים את הכמויות העצומות של כדורי האקסטזי והקוקאין בשוק, ומעבירים חזרה את הרווחים.

 בסך הכול, נשלחו שלושה משלוחי שולחנות מעץ ליפן. קיבלו את השולחנות באזורים שונים ברחבי יפן, והעבירו אותם ואת האקסטזי שבתוכם לשליחים, שתפקידם הברור היה "לפזר" את הכדורים.

ספק הקוקאין המרכזי ליפן, כך לפי העדויות של עד המדינה, היה ראש הסניף הירושלמי של אברג'יל.  "המשלוח הגיע בבגדים. איש קשר נוסף ביפן מתקשר לאדם בדרום אמריקה ומבקש לשלוח את המומחה שיוציא את הקוקאין מהבגדים, ואילו בצד השני אומרים שרוצים לשלוח עוד חבילה ואז לשלוח את המומחה והם מבקשים כתובת".

החלוקה בשוק האירופאי התחלקה כך: בדירה בבלגיה הוציאו חברי הארגון 380 קילוגרמים של חשיש לנורבגיה, 300 קילוגרמים לדנמרק, 50 קילוגרמים לשבדיה, 11 קילוגרמים לדובר שבאנגליה. כל החשיש שהועבר לארצות האירופאיות מקורו במרוקו, שם קיימים לארגון שותפים גם כן להפצת הסם.

אחת העסקאות להן ציפו בכיליון עיניים בארגון היא עסקת המיליון. מדובר בעסקת ייבוא של מיליון כדורי אקסטזי לאוסטרליה, בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון פשיעה הולנדי. באחריות הארגון, כך לפי עד המדינה, ותחת הנחייתו של יצחק אברג'יל, ובפיקוחו של ראש הקבוצה הירושלמית דאז, גבי בן הרוש, היו צריכים אנשי אברג'יל להבריח מיליון כדורי אקסטזי לאוסטרליה, שיופצו גם בניו זילנד.

האחריות של הקבוצה ההולנדית הייתה לפזר את הסמים, בעוד הקבוצה הישראלית אחראית בעיקר על הלוגיסטיקה. העברות הכספים, הארגון.

בשיתוף עם ארגון הפשיעה ההולנדי, יצרו קשר עם קבוצת "אופנוענים", קבוצת פשע אוסטרלית מקומית, שהייתה אחראית על הוצאת הכדורים מהמחסנים.

עסקת ענק נוספת אותה הוציאו אל הפועל אנשי הארגון קשורה להעברת סכום אסטרונומי של חשיש מרוקאי מקזבלנקה לספרד, ומשם לקנדה.

מדינות נוספות שאליהן חדרו אנשי אברג'יל הן גם מדינות באפריקה כמו מוזמביק, קנדה ועוד. חברי הארגון השתמשו, בין השאר, בתיקים לאכסון כלים למשחק גולף, קופסאות קפה. "היתה אפילו פעם אחת שמפרו לקנדה נשלחו 200 קילו קוקאין בסלילי מתכת", גילה עד המדינה.