תשתית וירטואלית של מיקרוסופט בכרמית תעשיות

יום א', 18 בספטמבר 2011

 

חטיבת האינטגרציה והתשתיות של מטריקס השלימה פרויקט להקמת תשתית וירטואלית של מיקרוסופט עבור חברת כרמית תעשיות בהיקף כספי המוערך בלמעלה מחצי מיליון ?.

במסגרת הפרויקט, שארך כ- 3 חודשים, הטמיעה מטריקס בכרמית את הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה לשרתים - Windows Server 2008 R2 Hyper-V על גבי 3שרתים פיזיים מתוצרת IBM X3550 M3.  כמו כן, הותקנו מערכות אחסון חדשות מתוצרת DELLMD 3000I

עוד כלל הפרויקט החלפה ושדרוג של  שרת הדואר ואת כל תוכנות האופיס לגרסת 2010 .בנוסף, נחתם הסכם שירות ותמיכה מקיף עם חטיבת האינטגרציה  והתשתיות של מטריקס.

טרם ביצוע הפרויקט הייתה הרשת בכרמית מבוססת על מספר רב של שרתים אשר לא נוצלו במלואם, ומשאבי הארגון לא היו מסוגלים לתת מענה לגידול המתמיד בנפחי המידע אשר לא תאמו את צרכיו העסקיים של הארגון. שילוב פתרון הווירטואליזציה וכלי הניהול של  מיקרוסופט מאפשרים ניהול מרכזי ופשוט של שרתי הארגון, מעניקים שליטה מלאה למנהל מערכות המידע גם על האפליקציות וגם על תשתיות  בארגון,  ובכך מאפשרים יעילות, פשטות וכן חסכון רב בעלויות ובעבודת התחזוקה.

עופר אבירם, מנהל מדור כלכלה ומערכות מידע בכרמית תעשיות מסביר כי "מרגע שבעיית השרתים הפכה להיות אקוטית הבנו כי החלפת ברזלים קיימים בברזלים חדשים היא בחזקת פתרון יקר וקצר טווח, הדורש הקצאת שטח פיזי נוסף, וייאלץ אותנו להתמודד מחדש עם הבעיה כאשר נגיע לסף חדש של נפחי מידע. לכן, בחרנו בטכנולוגית וירטואליזציה של מיקרוסופט שתעניק לנו ניצול מרבי של משאבי המערכות, תוך התאמה מיטבית לנפחי המידע הגדלים של הארגון. לביצוע הפרויקט בחרנו במטריקס, המציעה מעטפת הכוללת ייעוץ, הדרכה, הטמעה ותחזוקה, וזאת במקצועיות רבה המבוססת על ניסיון רב במגוון פרויקטים מורכבים בתחום הוירטואליזציה".

לדברי דודי טוכפלד, מנהל תחום מיקרוסופט בחטיבת האינטגרציה והתשתיות, מטריקס: "הפרויקט בכרמית תעשיות יעניק לחברה שקט תעשייתי בתחום התשתיות לשנים רבות, וגם יאפשר להם לחסוך משאבים רבים של חשמל, עלויות תפעול וכוח אדם. מעתה יוכלו אנשי ה-ITבארגון להתמקד במניעת תקלות מבעוד מועד ובניהול יעיל של תשתיות הארגון במקום להתמודד עם טיפול מתמיד בתקלות חוזרות".

דיאנה אורלן-נבו, מנהלת שיווק שרתים וענן פרטי במיקרוסופט ישראל: כרמית מצטרפת לשורה ארוכה של ארגונים אשר בחרו בפתרון הוירטואליזציה של מיקרוסופט מתוך הכרה ביכולות הטכנולוגיות המתקדמות, שיטת הרישוי המשתלמת ומקדמת וירטואליזציה וכלי הניהול המאפשרים ניהול אחיד של ה Datacenterמקונסולה מרכזית"